Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Suzan Kardeş kimdir? Suzan Kardeş nereli? İşte Suzan Kardeş hakkında bilinmeyenler…
Suzan Kardeş kimdir? Suzan Kardeş nereli? İşte Suzan Kardeş hakkında bilinmeyenler…
Suzan Kardeş, 15 Nisan 1960 yılında Kosova'da dünyaya geldi. Balkan şarkılarının sevilen yorumcusu olarak tanınan Suzan Kardeş aynı zamanda ünlü bir makyöz olarak da biliniyor. Peki, Suzan Kardeş kimdir? Suzan Kardeş'in hayatı hakkında merak edilenler haberimizin içerisinde yer alıyor.
Magazin 31 Aralık 2018 - 11:27

Suzan Kardeş, uzun yıllardır oyunculuk, makyözlük ve oyunculuk alanlarında sergilendiği yetenekleri ile dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Suzan Kardeş kimdir, nereli, kaç yaşında sorularının cevabını bulabilirsiniz. İşte Suzan Kardeş hakkında merak edilenler…

SUZAN KARDEŞ KİMDİR?

Suzan Kardeş (15 Nisan 1960 yılında Kosova’da dünyaya geldi. Suzan Kardeş, Kosovalı Türk makyaj uzmanı (makyöz), aynı zamanda ses sanatçısıdır.

İş hayatına Hürriyet Gazetesi’nde başlayan Suzan Kardeş, burada çekilen fotoromanlarda rol alan oyunculara makyaj yaparak mesleğinde gelişti. Şan Tiyatrosu’nda saç ve makyaj yapımıyla çalışmayı sürdüren makyöz; birçok tiyatro topluluğu ve film ekibinde makyaj uzmanı ve kuaför olarak yer aldı. 1995 yılından başlayarak Beşiktaş Kültür Merkezi’nin saç ve makyaj çalışmaları görevini yapmaya başladı. İş Bankası reklamlarında oyuncu Haluk Bilginer’e yaptığı Atatürk makyajı ile ses getirdi.

1985 yılından itibaren Sezen Aksu’nun tüm sahne ve çekim makyajlarını yaptı. Goran Bregoviç’ten Türkân Şoray’a kadar birçok ünlünün sahne makyajını gerçekleştirdi. 1992 yılında Bekriya adında bir “meyhane” açarak 12 yıl boyunca işletti. Meyhanede söylediği mikrofonsuz, akustik Rumeli türküleriyle eski dönem Bosna sevda şarkılarından yola çıkarak, Sezen Aksu’nun desteğiyle Bekriya adlı bir sanat müziği albümü çıkardı. Bir filmde oyunculuk da yapan, Bir Demet Tiyatro dizisinde “pencereden bakan kadın” olarak yer alan ve halen çalışmalarını sürdüren sanatçının, yeni bir müzik albümü, bir film ve bir kitap projeleri bulunmaktadır.