Sözcü Plus Giriş

Talat Bulut hakkında savcılık kararını verdi

Oyuncu Talat Bulut'un rol aldığı dizinin setinde çalışan kostüm asistanını taciz ettiğine dair haberler gündeme bomba gibi düşmüştü.

Güncellenme: 09:50, 07/08/2018
Talat Bulut hakkında savcılık kararını verdi

Yaşanan bu gelişmeler ve ortaya çıkan açıklamaların ardından oyuncu Talat Bulut hakkında, dizi setinde kostüm asistanını taciz ettiği iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. Soruşturmada yeterince delil bulunamadığı için ‘takipsizlik’ kararı verildi. Soruşturma Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyordu.

DAVA AÇMAYA YETECEK DÜZEYDE DELİL YOK

Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre oyuncu Talat Bulut’un başrol oynadığı dizinin setinde ‘kostüm asistanı’ olarak görev yapan Özge Şimşek, Bulut’un 31 Mayıs’ta dizi setinde kendisini taciz ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Soruşturma başlatan savcılık, Şimşek’in iddialarını incelemeye aldı. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturmada müşteki Şimşek’in, şikâyetçi olduğu Talat Bulut’un ve şahitlerin ifadeleri alındı. Soruşturma neticesinde müşteki Şimşek’in iddialarını doğrular nitelikte ve dava açmaya yetecek düzeyde delil elde edilemediği için ‘takipsizlik’ kararı verildi.

KOSTÜM ASİSTANI KONUŞTU

Olaya ilişkin bir açıklama yapan kostüm asistanı Özge Şimşek “Dava açacağım şahitlerimle. Yaptıkları cezasız kalmamalı, başka kimse benimle aynı şeyi yaşamasın” demişti. Bu sözlerin ardından Talat Bulut bir açıklama yaparak “Hakkımda çıkan asılsız iddiaları şaşkınlıkla izliyorum. Gerçekle hiçbir alakası olmayan bu ithamlar beni ve ailemi çok üzdü. Bu gerçek dışı iddiayı ortaya atan ilgili kişi ve bilip bilmeden karalayıcı yorum yapıp hakaret eden herkes hakkında yargı yoluna başvuracağımı kamuoyunun bilgisine sunarım.” ifadelerini kullanmıştı.

İlginizi ÇekebilirTalat Bulut'un yerine gelecek isim belli olduTalat Bulut'un yerine gelecek isim belli oldu

 

İlginizi ÇekebilirŞevval Sam'dan Yasak Elma'daki taciz skandalı ve Talat Bulut'la ilgili açıklamaŞevval Sam'dan Yasak Elma'daki taciz skandalı ve Talat Bulut'la ilgili açıklama
Yayınlanma Tarihi:09:31,