Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tanem Sivar: ‘Erteleme, iyi hal indirimi, para cezasına çevirme yok’
Tanem Sivar: ‘Erteleme, iyi hal indirimi, para cezasına çevirme yok’
Sunucu Tanem Sivar, iki köpeğini zehirleyerek öldüren komşusunun hapis cezası almasının ardından hislerini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gösterdi.
Magazin 10 Mayıs 2019 - 08:32

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan sunucu Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana çiftinin labrador cinsi iki köpeğini zehirleyerek öldürmekle suçlanan komşusu Kaan Ü.’ye (55), 1 yıl 7 ay 20 gün hapis cezası verildi. Geride bıraktığımız gün gerçekleşen dava sonrasında hapis kararını duyan çift yaşadığı mutluluğu sosyal medya hesabına da taşıdı. İki köpeğini zehirleyerek öldüren komşusuna verilen 1 yıl 7 ay 20 günlük hapis cezasının ardından Tanem Sivar sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“1 yıl 7 ay 20 gün! Vicdanlarımızı her daim sızlatan ‘erteleme’ yok ‘para cezasına çevirme’ ‘iyi hal indirimi’ yok. Bu kararın ne denli değerli olduğunu biliyor ve çok teşekkür ediyoruz. Her birinize desteğiniz ve sevginiz için, tüm basına sadece Django ve Pamuk değil, sahipli sahipsiz tüm canlara sahip çıkıp dikkat çektikleri için, bizimle birlikte 1,5 yıldır mücadele veren ve karar açıklandığında bizimle beraber ağlayan muhteşem avukatlarımıza…. Bu karar için çok mutluyuz Django ve Pamuk huzurla uyusun ama tüm hayvanlar için artık çıkması gereken o kanun için aynı şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz! Hep birlikte… Artık hayvanlara zarar vermeden önce durup bir kez daha düşünün bence!”