Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tanem Sivar’ın köpeklerini zehirleyen sanığın 3 yıl hapsi istendi
Tanem Sivar’ın köpeklerini zehirleyen sanığın 3 yıl hapsi istendi
Marmaris'in Bozburun Mahallesi'nde yaşayan sunucu Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana çiftinin labrador cinsi iki köpeğini zehirleyerek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan komşuları Kaan Ünveren (53) hakkında, 4 aydan 3 yıla kadar hapis istendi.
Magazin 10 Nisan 2018 - 11:15

Ünlü sunucu Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana’nın ‘Django’ ve ‘Pamuk’ isimli köpekleri, iddialara göre geçtiğimiz 7 Kasım’da komşuları Kaan Ünveren tarafından tarım ilacı ile zehirlenerek öldürüldü. Ünveren, olayın ardından gözaltına alındı. İşlemleri sonrası serbest bırakılan, itiraz üzerine ikinci kez gözaltına alınan Kaan Ünveren, 22 Kasım 2017’de Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı. Avukatlarının itirazı sonucu Muğla 2. Sulh Ceza Hakimliği, sanık Ünveren’i serbest bıraktı.

AV TÜFEĞİYLE ATEŞ AÇMIŞTI

Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı’nın yürüttüğü soruşturmada, bulunan tavuk eti parçaları, Kaan Ünveren’in evinde, poşet içindeki toz madde ile telef olan köpeklerin organları, İzmir Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü ile Jandarma Genel Merkezi Kriminoloji Laboratuvarı’nda incelendi. İnceleme sonucunda, evdeki poşet ile köpekleri zehirleyen maddenin, ‘metomilin’ adlı tarım ilacı olduğu tespit edildi. İfade veren iki tanık da köpeklerin zehirlendiği gün çevrede Kaan Ünveren dışında kimsenin bulunmadığını söyledi. Ayrıca köpeklerden nefret ettiğini, sosyal medyada ve çevrede sürekli bunu dile getirdiğini kaydetti. Savcılık, elde edilen delil ve bilgiler doğrultusunda, Edhem Dirvana ve annesi Sevim Zeynep Dirvana’nın şikayetçi olduğu Kaan Ünveren hakkında, köpekleri zehirlediği suçlamasıyla iddianame hazırladı. Ünveren’in, Türk Ceza Kanunu’nun 151/2 maddesi kapsamında ‘mala zarar verme’ suçundan, 4 aydan 3 yıla kadar hapis veya adli para cezasına çarptırılması istendi. Sanık Kaan Ünveren’in Marmaris Asliye Ceza Mahkemesi’nde 17 Nisan Salı günü ilk kez hakim karşısına çıkacağı belirtildi.

Köpeklerin zehirlenmelerin ardından Kaan Ünveren’in, kendi evinde av tüfeğiyle ateş açtığı görüntüler ortaya çıkmıştı.

‘ARTIK YETER’ DEMİŞLERDİ

Yaşanılan acı olayın ardından hayvan hakları savunucuları ve avukatlarla basın açıklaması yapan çift, hayvanlara karşı artan şiddet ve tacize ‘Artık yeter’ demişti. Olay, hayvanlara şiddet uygulayanlar ya da hayvanları öldürenlerle ilgili ilgili yaptırımların artırılmasını sağlayan kanunun bir an önce çıkması için talebi artırmıştı. DHA


Son güncelleme: 11:23 - 10.04.2018