Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tanju Okan’ın oğlu Tansu Okan: “Babam ilk emeklilik maaşını alamadı”
Tanju Okan’ın oğlu Tansu Okan: “Babam ilk emeklilik maaşını alamadı”
Melankolik tarzı ve güçlü sesiyle, Türk Pop Müziği’ne damga vuran Tanju Okan, 23 Mayıs 1996 yılında yakalandığı siroz hastalığından kurtulamayarak hayata veda etti. Büyük ustanın ölümünün 23'üncü yılında oğlu Tansu Okan, Plak Ve Ben dergisine çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Magazin 5 Mayıs 2019 - 14:48

Kanser hastalığına yakalanan ve önemli bir ameliyat geçiren Tansu Okan, hayatında önceliği müzik olan babasıyla ilişkilerini anlattı. Babasının vefatı sırasında yanında olamadığını belirten Tansu Okan, “İlk emekli maaşı çıkmıştı. Takmıştı kafaya onu almam lazım diye. Bana ‘git al' diye tutturmuştu. “Bana vermezler” diyordum ama dinletemedim. Fakat babamı o kadar çok seviyorlardı ki yanıma bir görevli verdiler. Görevli benimle eve gelecek, babamdan imzayı alınca verecekti. Eve geldiğimizde babam vefat etmişti. Ona bakan hanım bir anda kapıda beni durdurdu. Beni beklerken vefat etmiş. Emekli maaşını alamadı. Allah'tan o bankada çalışan görevli de gelmiş, birçok işi o halletti. Ben bir şey yapacak durumda değildim” diyerek duygularını paylaştı.

UZAK OLUNCA SEVGİYİ GÖREMEMİŞİZ

Önce siroz olan ardından kangren nedeniyle sol bacağı kesilen Tanju Okan'ın hastalığı sırasında hep yanında olan Tansu Okan, “Çok özlemişiz birbirimizi. Bacağı kesilmişti ve devamlı ağrı yapıyordu. Hayranları dahil herkes masaj yapmak için kuyruğa girmişti. O benim yapmamı istiyordu. Yorgunluktan bayılıyordum o hala benim yapmamı istiyordu. Meğerse birbirimize çok düşkünmüşüz de bunun farkında değilmişiz. Uzak olunca kızgınlıklar daha çok ortaya çıkıyor sevgiyi görememişiz. İyi ki gitmişim, iyi ki o 1,5 seneyi beraber geçirmişiz” dedi.