Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tanyeli’nin avukatı açıkladı; Babalık davası bitmedi
Tanyeli’nin avukatı açıkladı; Babalık davası bitmedi
Oryantal Tanyeli'nin eski eşi Yusuf Uğur Sadıkoğlu ile arasında 8 yıldır süren ‘babalık davası’ sonuçlanmış ünlü ismin oğlu Taylan’ın Sadıkoğlu’ndan olmadığına karar verilmişti.
Magazin 12 Şubat 2018 - 07:41

Verilen bu kararın ardından Tanyeli’nin avukatı bir açıklama yaptı ve şunları  söyledi: “Ortada yapılan bir DNA testi yoktur. Verilen karar üst mahkemeye taşınacaktır.”

NELER YAŞANMIŞTI

İşadamı Yusuf Uğur Sarıkoğlu, 2010 yılının Eylül ayında Sarıyer Aile Mahkemesi'ne başvurarak 1990 yılında 5 yaşındayken nüfusuna kaydettirdiği Taylan Sadıkoğlu'nun öz oğlu olmadığını iddia etti. Sadıkoğlu dilekçesinde, Tanyeli'nin kendisini kandırarak kabul ettirdiği oğlu için DNA testi yapılmasını ‘tanımanın iptali' işleminin gerçekleştirilmesini talep etti. Sadıkoğlu, Taylan Sadıkoğlu'nun kendi oğlu olmadığını 2010 yılında öğrendiği öne sürdü. Tanyeli ise davanın baba ile oğlu arasında olduğunu, kendisinin bu işe karışmayacağını dile getirdi. İstanbul 14. Aile Mahkemesi'nde görülen davanın 19'uncu duruşmasında hâkim, Taylan Sadıkoğlu'nun nüfus tutanağının Yusuf Uğur Sadıkoğlu ve Çağır Tanyeli Sadıkoğlu'nun beyanına dayalı olarak tescillendiğini belirterek, 8 Mart 2016 tarihinde işadamı ile Tanyeli ve oğlunun bir yıllık süre içinde Adli Tıp'ta DNA testi yaptırmasına karar verdi.

Son güncelleme: 07:46 - 12.02.2018