Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tarık Ünlüoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor
Usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu için Mecidiyeköy Büyük Sahne'de tören düzenlendi. Törende ünlü isimler usta oyuncuyla ilgili anılarını anlatırken Oktay Kaynarca ve Melek Baykal duygusal anlar yaşadı.
Magazin 3 Ekim 2019 - 10:58

Usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu için İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahne'de tören düzenlendi. 61 yaşında yaşadığı akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu için düzenlenen törene usta oyuncunun eşi Gülenay Kalkan, ünlü komedyen Ata Demirer, ünlü oyuncular Zafer Ergin, Mehmet Aslantuğ, Selçuk Yöntem, Oktay Kaynarca, Oya Başar, Can Gürzap, Zafer Algöz, Melek Baykal, Tamer Karadağlı, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, gibi sanat dünyasından çok sayıda isim ve sevenleri katıldı. Tören usta oyuncunun görüntülerinden oluşan videonun gösterimiyle başladı. Törende ünlü isimler usta oyuncuyla ilgili anılarını anlatırken Oktay Kaynarca ve Melek Baykal duygusal anlar yaşadı. Levent Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

 

Tarık Ünlüoğlu’nun eşi Gülenay Kalkan en ön sırada otururken son derece bitkin ve üzgün hali dikkatlerden kaçmadı. Törene usta ismin çok sayıda arkadaşı katılırken içlerinden bazıları yaşadıkları acıyı şu ifadelerle paylaştı.

OKTAY KAYNARCA

“Son dönem biraz rahatsızdı, fark etmiştik ama konduramadık herkes gibi… maalesef hastalığı yenemedi”

ALTAN ERKEKLİ

“Sahnede kolkola olduğumuz bir insandı, hayatı dolu dolu yaşayan bir insandı. Onu yolcu etmeye geldik”

MELEK BAYKAL

“Tarık’ı anlatmak o kadar zor ki. Hepimizin onunla çok özel anları var. Yıllar önce Ankara’dayız. Ben Zafer ile evliyim. sürekli kavga ediyoruz. Boşanmaya kalkıyoruz. İlk aklımıza gelen insan arık ve Selçuk. eve geliyorlar gardolapları söküyorlar kamyonlara yüklüyorlar. Gideceği yere yolluyorlar. 3 gün sonra tekrar arıyoruz ‘Biz barıştık’ diyoruz. Bu 2 arkadaş tekrar bu kez montaja geliyorlar. Bir gün ‘Yeter lan’ dedi. Canım arkadaşım seni iki kelimeye nasıl sığdıracağız ki? Ölmeden 2 gün önce ziyaretine gittim. Bana dönüp dedi ki ‘Melek! Saatin ne güzel ulan!’ Ah canım arkadaşım uğurlar olsun.”

SELÇUK YÖNTEM

“47 yıllık dostumdu. Çok küstük, çok barıştık. Çok dominant bir karakterdir. Bir masayı terk etmesi asla istenmeyen bir karakterdi. Can dostumdu, Allah rahmet eylesin” sözleriyle duygularını dile getirdi.

MEHMET ASLANTUĞ

“30 yıllık dostumu kaybettim. Her zaman aramızda olacak” dedi.

OYA BAŞAR

“Canımdı. Küserdi ama hemen barışırdı. Kinci değildi. Çok güzel günlerimiz geçti. O anılar bize yadigar kaldı. Bizim için hep yaşayacak” ifadelerini kullandı.

ZAFER ALGÖZ

Tarık Abi, bizim gibi tiyatro kurumlarında olmazsa olmaz 5 kişiden biri olarak görülürdü. Tarık Abi, bulunduğu yere neşe, enerji veren bir adamdı. Ani seyahat kararları alırdı. Tarık Abi, dünyanın en tatlı, en güzel megalomanıydı. Allah rahmet eylesin. Her insanı kahkahalarla uğurlamak nasip olmaz. Hayatımızın neşesi bir adamı yitirdik.

ATSIZ KARADUMAN

Pazar günü konuştuk. Beni çağırdı. Beşiktaş’ın maçını seyrettik. 4-1 yenildik. Kızdık, sinirlendi. Bana bir rakı içirdi. O, beni Allahaısmarladık demek için çağırmış.

TAMER KARADAĞLI

Ben öğreciyken seslendirmede daha tanışmıyoruz. Bir gün sanatçıların beklediği yerde bekliyorum. ‘Sen buraya gel, git arabayı çek’ dedi. ‘Peki’ dedim. ‘Çizersen ödetirim’ dedi. Araba aldığı zaman bana denetirdi. Tarık Abi, benim için çok önemliydi. Bana çok şey kattı. 30 küsur yıldır tanıyorum Tarık Abi’yi. Bu kadar koyacağını tahmin etmemiştim. Mekanı cennet olsun. Gidişi bile klas oldu.

SELÇUK YÖNTEM
Ünlüoğlu ile olan dostluğunu anlatan usta oyuncu Selçuk Yöntem, “ Çok küstük, çok barıştık, toplumlarda aranan bir karakterdir. Bir anımızı anlatacağım Ankara'da dolmuşlar var o zaman, bende o da bir arkadaşımızla bindik. Araba hareket etti, şoföre parayı uzattı beni göstererek beyefendi hariç üç kişi alır mısınız dedi. Ben tabi gülmeye başladım ve barıştık” diye konuştu.

Son güncelleme: 15:18 - 03.10.2019