Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tarkan paylaştığı video ile sordu: Flamingolar mı yoksa yol mu?
Tarkan paylaştığı video ile sordu: Flamingolar mı yoksa yol mu?
Çevre ve doğaya duyarlılığıyla tanınan Megastar Tarkan sosyal medya hesabından yine çevreyle ilgili bir paylaşımda bulundu.
Magazin 10 Ocak 2018 - 14:22

Tarkan, kişisel Instagram hesabından Doğa Derneği’ne ait bir paylaşımı takipçilerine ulaştırdı. Yapılan paylaşımda FOX Ana HAber’de Fatih Portakal’ın sunduğu bir haberin videosu vardı ve üzerinde “Flamingolar mı yoksa yol mu?” yazıyordu.

 

Tarkan’ın paylaştığı videonun altında yazanlar şunlar:

“İzmir Körfezi Geçiş Otobanı ile ilgili tartışma büyüyor. Doğa Derneği, EGEÇEP, TMMOB ve 85 kişi İzmir Körfezi'ne yapılması planlanan otoban bağlantılı köprü projesine dava açarak çevresel etki değerlendirme raporu “olumlu” kararının iptalini istemişti. Kamu kuruluşları, akademisyenler ve sivil toplum uzmanlarının 35 yıldır izlediği Gediz Deltası'nda geçtiğimiz sene yaklaşık 20 bin çift flamingo kuluçkaya yatmış, Doğa Derneği deltada üreyen flamingoların önemli bir kısmının köprü yapılması planlanan bölgede beslendiğini ve deltanın UNESCO dünya doğa mirası kriterlerinin tamamını sağladığını ortaya koymuştu. Flamingoların otoban mücadelesi geçtiğimiz günlerde Fox TV ana haber bülteninde yer aldı. Magma Dergisi ve Doğa Derneği Gediz Deltası’nı tanımak ve flamingoların yanında olmak için 14 Ocak’ta deltada buluşuyor. Siz de katılın!”