Ünlü isimlerden teröre lanet

Önceki gün İstanbul’da yaşanan terör saldırısına ünlü isimler sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

Ünlü isimlerden teröre lanet

Önceki gün İstanbul'da yaşanan terör saldırısına ünlü isimler sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. Biz de Sözcü ŞIK eki olarak tüm Türkiye'nin duygularını paylaşıyor, terörü şiddetle lanetliyoruz.

– Demet Akalın Allahım sen bizi koru… Bu nasıl iş…
– Gülben Ergen Bayram öncesi ülkemize yaşatılan bu acının, bu huzursuzluğun, bu halimizin bin mislini yaşayın, lanet olsun size..

32

– Ferhat Göçer Allahım vatanımıza, insanımıza, birliğimize dil uzatan, kötülük yapan her kimse Allah belasını versin. İki dünyada cehennem azabıyla kavrulsun.
– Arda Turan Yine ciğerimiz yandı. Başımız sağ olsun Türkiyem. Bu acılara sebep olanlar kahrolsun.

33

– Fahriye Evcen Sözün bittiği yerdeyiz. Masum insanların canına kıyanlara lanet olsun! Allah ölenlere rahmet eylesin, yaralılara acil şifa versin, bizleri de korusun.
– Berna Laçin Koparılıyoruz her gün… Bu korkunç fırtınaya direnecek güç, ayakta kalacak cesaret ve dayanacak sabır ver Allahım.

31

– Hadise Yine canlarımız gitti… Canımız yandı. Güzel ülkem, İstanbul'um… Bu son olsun artık.
– Işın Karaca İçimiz dışımız ölüm mü olacaktı! Başımız sağ olsun. Artık tüm bu saldırılar, ölümler, ayrılıklar, düşmanlıklar son bulsun. Yeter.
– Sinan Akçıl Öldüğünüz cehennemde bile bulacağım sizi oğlum… Rahat olmadığınızdan emin olmak için…
– İlker Kaleli Çaresizim.. Söylecek lafım, kuracak cümlem yok. Kayıp gidiyor her şey elimizden, ölerek, acıyarak…

43

– Sibel Can Atatürk Havalimanı'nda yaşanan bu hain saldırıda hayatını kaybeden masum vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ailelerine Allah büyük sabır ve dayanma gücü versin.

45

– Mustafa Sandal Atatürk Havalimanı'nda yaşanan patlamada kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun.

‘CEHENNEMi YAŞIYORUZ'

36

Birce Akalay

Korkma… Korkma… Korkma…

Bu acı, bu korku çok fazla bize. Geniş resimlerden bakarken şizofren gibi ölümü yok sayamayız. Ancak ölümün karanlığında yok olup geniş resme bakmaktan kendimizi alıkoyamayız.. Bu ne yaman çelişkidir, ne bahtsız bir halet-i ruhiyedir koca bir millet için. Aklı korumak zor.. Korkma… Korkma… Korkma…

35

Tuba Ünsal

Merhamet yorgunluğu bu yaşadığımız… Tarifi yok artık hissettiklerimin. Birileri bedenen ölüyor, bizler de ruhen… Artık sinirli, kızgın, öfkeli, korkak insanlar olduk. Aklım almıyor Allah'ın adını anıp onun için küçük çocuğu tarayan, onlarca insanı öldüren insanları ve bunu bağladıkları mantığı, felsefeyi… Gece uyku girmedi gözüme. Müthiş bir acı ve nefret hissediyorum. Hayat devam etmeli diyorum, çocuğumu okula yolluyorum ama şimdi tırnaklarımı yiyerek geri dönmesini bekliyorum. Cehennem diye bir şey varsa şu an yaşadığımız hayat ve bu bize yaşatılanlardır. Öteki dünyada hesaplaşmaya gerek yok, masum, suçlu herkes şimdi cehennemi yaşıyor.

30

Halit Ergenç

Terörden ve ölümden beslenen her zihniyete lanet olsun… Gencecik canlardan, yaşamaktan, umuttan ve barıştan daha kıymetli ne var?

34

Tuğba Özay

Ülkem ne hale geldi? Yazıklar olsun! Sürekli diken üzerindeyiz. Ne zaman nerede ne olacağı belli değil. Üç kuruşluk mutluluklarımızı bile çalar oldular. Çok ama çok üzgünüm…

38

Cemiyet hayatının ünlü isimlerinden Caroline Koç Instagram sayfasından “terörizme dur” ve “dualarımız İstanbul için” etiketiyle siyah bir kurdele resmi paylaştı.

40

Bettina Machler, John Lennon'ın ‘Imagine-Hayal Et' şarkısının sözlerini paylaşarak “Dünya çapında barış olduğunu düşünün… Terörizmi durdurun!” diye yazdı.

42

– Arzu Sabancı “Bu kadar kötülüğü, bu kadar caniliği insan olarak anlamak mümkün değil. Ruh hastası zihniyetin istediği, bizim korkuyla yaşamamız.”

37

Ünlü işadamı Erol Aksoy da sosyal medyadan bu fotoğrafı paylaşıp terörü lanetledi.