Sözcü Plus Giriş

Tokatçı filmi oyuncuları kimler, konusu ne? Tokatçı nerede çekildi?

Kemal Sunal'ın efsane filmlerinden Tokatçı bu akşam televizyonda yayınlanacak. 1983 yapımı film Tokatçı'nın nerede çekildiği izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki tokatçı filminin konusu ne, oyuncuları kimler, nerede çekildi?

Güncellenme: 12:42, 02/09/2019
Tokatçı filmi oyuncuları kimler, konusu ne? Tokatçı nerede çekildi?

Yönetmenliğini Natuk Baytan’nın üstlendiği Tokatçı filmi ile izleyiciler bu akşam kahkahaya boğulacak. İşte Tokatçı filminin çekildiği yer, oyuncuları ve konusu…

TOKATÇI KONUSU

Osman, yanında ırgat olarak çalıştığı Hasan Ağa'nın kızı Emine'ye deliler gibi aşıktır… Bunu ağaya açıklayınca ağa öfkeden deliye döner. Ancak Osman ailesiyle birlikte kapısına dayanınca da yüklü miktarda başlık parası ister. Aşkından divane olan Osman yüzünden başlık parası arttıkça artar ve 600 bin liraya yükselir. Parayı biriktirmek için gurbete çalışmaya giden Osman tamamladığı başlık parasıyla köye dönerken soyulur. Dönüşte Emine'yi alamadığı gibi, toprakları elinden alınan babasının da ölümüne tanık olur. Tekrar şehire dönen Osman hem başlık parası biriktirmek, hem toprakları geri almak için çare aramaya başlar. İkinci İstanbul macerasında karşısına çıkan askerlik arkadaşı Şevket, ona kısa yoldan zengin olmasına yarayacak tokatçılığı öğretmeye başlar. Şevket'ten insanları ve hayatı tanımaya öğrenen Osman, ona saflığı ve iyiliği öğretecektir.

TOKATÇI OYUNCULARI

Kemal Sunal (Osman)
Ali Şen – Hasan Ağa
Şevket Altuğ (Şevket)
Nazan Saatçi (Emine)
Ünal Gürel (Kara/Karbonat Erol)
Süheyl Eğriboz (Sarı Recep)
Selahattin Fırat (Deli Sait)
Zeki Sezer (Kumarbaz Avni)
Şeref Çokşeker (Emine'nin annesi)

TOKATÇI FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Tokatçı filmi Sarıyer sınırları içerisinde yer alan Reşitpaşa’da çekildi.