Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Toraman kimdir? Toraman karakterine canlandıran Berkan Şal kimdir?
Toraman kimdir? Toraman karakterine canlandıran Berkan Şal kimdir?
Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisine Berkan Şal da dahil oldu. Dizide Toraman karakterini canlandıracak olan Berkan Şal kimdir merak ediliyor. İşte Toraman karakterini canlandıracak Berkan Şal'ın hayat hikayesi...
Magazin 17 Nisan 2018 - 15:49

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin yeni karakteri Toraman merak konusu oldu. Toraman karakterine Berkan Şal hayat verecek. Peki Toraman kimdir? İşte Berkan Şal ve canlardırdığı karakter Toraman hakkında bilgiler…

BERKAN ŞAL KİMDİR?

Terzi bir anne ve otobüs şirketi işletmecisi bir babanın çocuğu olan Berkan Şal, 1 Ocak 1969 tarihinde Ankara Yenidoğan’da dünyaya geldi.

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro ve Oyunculuk Bölümü mezunudur. Profesyonel oyunculuk hayatına girişi 2010 senesinde Star TV’deki Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi isimli dizi ile olmuştur. Erdal Beşikçioğlu’nun baş rolünü oynadığı dizide 2010 – 2013 tarihleri arasında “Akbaba” karakterini canlandırmıştır.

1 Ocak 1969 yılında terzi bir anne ve otobüs şirketi işletmecisi bir babanın çocuğu olarak Ankara Yenidoğan’da dünyaya geldi. 21 yaşına kadar çeşitli işlerle uğraştı daha sonra Altındağ Belediyesi’nin tiyatro kursları ile oyunculukla tanıştı. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro ve Oyunculuk Bölümünü kazandı fakat imkansızlıklar nedeniyle üçüncü sınıfta okulu bıraktı. Hayatına çeşitli mekanlarda ses yönetmeni, DJ ve işletmeci olarak olarak devam ederken, yolları Erdal Beşikçioğlu ile kesişti ve Erdal Beşikçioğlu’nun ısrarıyla bir tiyatro oyunuyla oyunculuğa geri döndü.

Ankara’da doğup büyüdüğü ve Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinin de Ankara odaklı bir dizi olması sebebiyle teklif almış ve profesyonel oyunculuk kariyeri bu dizide “Akbaba” karakteri ile başlamıştır.”Akbaba” tuhaf ruh hallerine sahip olan ve tıbbi bilgisi çok iyi bir polis karakteridir.

TORAMAN KARAKTERİ

Aslen bir demirci ustası olan, cesur gözü kara ve açık sözlü Toraman; zamanında Murad Han’ın yanında kılıç sallamış yiğit bir askerdir. Murad Han’a olan sadakati yüzünden Edirne’de işlediği bir cinayet onu Konstantiniyye’de kaçak olarak yaşamak zorunda bırakmış ancak Konstantiniyye topraklarında mahsur kalan Sultan Mehmed’le yollarının kesişmesiyle birlikte artık Toraman’ın yolu, Sultan Mehmed’in yolu olmuştur.

Son güncelleme: 15:50 - 17.04.2018