Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Trafik kazasına karışan Gizem Tuncer: “Tehditler aldım”
Trafik kazasına karışan Gizem Tuncer: “Tehditler aldım”
Mahmut Tuncer'in kızı Gizem Tuncer geçtiğimiz mart ayında bir trafik kazasına karıştı. Gizem Tuncer, bu kazayla alakalı açıklamalarda bulundu.
Magazin 29 Eylül 2017 - 16:42

ÖMERCAN ALTAY

Mahmut Tuncer’in kızı Gizem Tuncer, 3 Mart akşamı saat 22.00 sularında Şişli’de seyir halindeyken dönülmez işareti olan yerden dönüş yaptığı sırada karşıdan gelen Merhaz Elçi’nin kullandığı motosikletle çarpıştı.

Gizem Tuncer, levhayı görmediğini ve kabahatli olduğunu kabul etti. Sözcü’ye konuşan Tuncer, “40 – 50 Km hız ile gidiyordum. Karşıdaki motorlu sürücü hızlı geliyordu ve sağ kapıma çarptı, bunun üzerine ambulans çağırarak yaralıyı hastaneye götürdüm. Yaralının tedavisi bitene kadar başında bekledim. Hastaneden çıktıktan sonra içim rahat etmediği için onu özel hastaneye götürmeyi teklif ettim ama o kabul etmedi ve ‘Ben iyiyim’ diyerek hastaneden çıktı. Kendisini eve bıraktım” dedi.

‘POLİS ÇAĞIRALIM’ DEDİM İSTEMEDİ
Gizem Tuncer, kazaya karıştığı kişiye hastane çıkışı “Polis çağıralım’ dediğini ve karşı tarafın istemediğini söyledi. Bunun üzerine kazaya karışan Elçi’yi evine bıraktığını ve evine bıraktıktan sonra sağlık durumunu sormak için 2-3 kez aradığını belirtti.
43

BENİ TEHDİT ETTİLER
Gizem Tuncer, kazaya karışan Merhaz Elçi’nin ertesi sabah kendisini aradığını ve “Senin Mahmut Tuncer’in kızı olduğunu öğrendik. Biz motosikletin tamirini sigortadan yaptırmaktan vazgeçtik. Elden para istiyorum. Siz sanatçısınız, zenginsiniz bana elden 40- 50 bin TL verin” dediğini ileri sürdü. Tuncer, ilerleyen saatlerde de Elçi’nin eşinin aradığını ve “Para vermezsen seni mahkemeye vereceğiz” diyerek tehditler savurduğunu iddia etti. Tuncer, sahteciliğe başvurmayı reddettiğini zaten hasarın sigortadan karşılanacağını belirterek, suiistimal edildiğini ifade etti.

NE OLMUŞTU?

Habertürk Gazetesi’nden Hayati Arıgan’ın haberine göre, İstanbul Şişli Halaskargazi Caddesi'nde 3 Mart 2017'de saat 22.40 sıralarında Mahmut Tuncer'in popçu kızı Gizem Tuncer, “U” dönüşü yasağı bulunan yerden dönerken motosikletle Merhaz Elçi'ye çarptı. Yaralanan Elçi ambulansla Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay yerine gelen trafik polisi ve hastane polisi yaralının ifadesini almadı.

Hastaneye 3 arkadaşıyla giden Gizem Tuncer, Elçi'nin motosikletinin zararını sigortayı bozmamak için haricen karşılayacağını belirtti. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne açılan davanın iddianamesi ve savcılığa verilen şikâyet dilekçesindeki iddiaya göre, tedavisinin ardından Elçi, 50 TL eksper ücreti ödediğini Gizem Tuncer'e bildirdi.

Tuncer, motosikletin yetkili servis yerine tanıdıkları bir usta tarafından tamirini istedi. Tamirci değişecek parçaları ikinci el ve ucuzundan taktırmayı teklif edince Elçi, bu yerde yapılacak tamirattan vazgeçti. Durumu Gizem Tuncer'e anlatan Elçi'yi baba Tuncer arayıp, “Kızımı rahatsız etme bizim arabada da hasar var, onu kim ödeyecek” diyerek kendisiyle muhatap olmasını istedi.

‘SAHTE FERAGATNAME'

Mahmut Tuncer, Merhaz Elçi'yi akrabası Sinan Kırmızı'ya yönlendirdi. Kaza tutanağını önce kendi adına düzenlemek isteyen Sinan Kırmızı, Merhaz Elçi'ye sözleşme adı altında feragatname imzalatmak istedi. Durumu fark eden Elçi, el yazısı sözleşmeyi yarıda bırakarak ayrıldı. Kırmızı da iddiaya göre yarım kalan sözleşmeyi tamamlayıp, “Sigortadan masrafımı alıyorum. Aracın sürücüsü Gizem Tuncer ve araç sahibi Mahmut Tuncer'den hiçbir yasal hak talep etmeyeceğim. Bu sözleşmeyi imzalıyorum” yazarak imzaladı. Motosikletini tamir ettiremeyen ve Adli Tıp raporunu alan Merhaz Elçi, Gizem Tuncer'den şikâyetçi oldu. Tuncer ise savcıya ifade vermeye gittiğinde soruşturma dosyasına Elçi'ye ait olduğunu ileri sürdüğü feragatnameyi sundu.

Savcılık Gizem Tuncer hakkında “taksirle yaralama” suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla dava açtı. Elçi, sahte feragatnameyi hazırladıkları iddiasıyla baba-kız hakkında “Özel belgede sahtecilik” suçundan yargılanmaları için avukatı Yıldız Ceren Okur aracılığıyla şikâyette bulundu. Gizem Tuncer, savcılığa verdiği ifadesinde, “Motosiklet sürücüsü benim aracıma çarptı. Onu hastaneye götürdüm. Hem hastane hem de motosikletinin masraflarını karşılama sözü verdim. Kaza tutanağı düzenleyip evine bıraktım. Buna rağmen benden 5600 lira istedi, kendisinden şikâyetçiyim” dedi.

Son güncelleme: 17:14 - 29.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.