TRT 1 yayın akışı: Şampiyon neden yok, bitti mi? Şampiyon yeni bölüm ne zaman?

Şampiyon dizisi yeni sezonda her Perşembe akşamı TRT 1'de yayınlanmaya başlamıştı. TRT uzun süre dizinin reklamını yapmıştı ancak dizi beklentileri karşılayamadı. Reytinglerde bir türlü bekleneni yakalayamayan dizi aynı saatte yayınlanan Mucize Doktor ile rekabet edemedi. Dizinin final yapacağı konuşulurken yayın günü değiştirildi. Peki Şampiyon yeni bölüm ne zaman? İşte ayrıntılar...

TRT 1 yayın akışı: Şampiyon neden yok, bitti mi? Şampiyon yeni bölüm ne zaman?

Şampiyon dizisi yeni bölümleriyle bundan sonra her Pazar akşamı TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. Başrollerinde Tolgahan Sayışman, Erdal Özyağcılar ve Yıldız Çağrı Atiksoy’un yer aldığı dizide “Kafkas” lakaplı Fırat Bölükbaşı isimli genç boksörün oğluyla birlikte verdiği mücadele ekrana geliyor.

TRT 1 YAYIN AKIŞI

ŞAMPİYON DİZİSİNİN KONUSU

“Kafkas” lakaplı Fırat Bölükbaşı gelecek vadeden genç bir boksörken hayatının fırsatı ayağına gelir. Ringlerin namağlup şampiyonuyla maça çıkma imkanı yakalayan Kafkas, o gece ringe değil yaşamının en karanlık dönemine adım attığını bilmemektedir. Ringte rakibi karşısında maçı kazansa da hayatın karşısındaki maçı kaybeder Fırat…

İstemeden rakibinin ölümüne neden olan Kafkas, şampiyonluk kemerini kazanmış ama adını, hayallerini, cesaretini, mesleğine duyduğu aşkı ve hamile karısını yitirmiştir aynı gece. Omzunda her geçen gün büyüyen vicdan azabının yükü, kucağında yeni doğan oğlu Güneş'le kalakalmıştır Kafkas. Güneş 7 yaşına geldiğinde, kaderi onu yeniden çağırır ringe. Üstelik bu ring bildiği ringlerden çok daha büyük, bu defa çıkacağı maç alıştıklarından çok daha zorludur.

Tutunacağı tek dalı olan oğlu Güneş'e, annesinden amansız bir hastalık miras kalmıştır. Oğlunu yaşatmak için çıktığı hayat ringinde, en büyük açığı da vicdan azabıdır. Hayat oğlunu elinden almak için hiçbir rakibinin vuramadığı kadar hızlı ve acımasızca vurur Kafkas'a. Geçmişi, vicdan azabı, çaresizliği art arda yüzüne inen yumruklardan daha çok sarsar Kafkas'ı. Hayatın vurduğu yumruklara karşı bir tek gardı vardır:

Oğluna duyduğu sevgi ve onu yaşatma azmi… Hayatla maçını 5 yıl önce kaybeden Kafkas'ın rövanşı kaybetmeye niyeti yoktur! Canı ne kadar acırsa acısın, mecali ne kadar tükenirse tükensin yıkılmaz “Şampiyon”! Aynı sözü tekrarlayarak dikilir hayatın karşısına!