Tuğba Ekinci “Türk erkeği sevdiği kadına el kaldırır”

Ahmet Kural ve Sıla arasındaki kavganın ortaya çıkmasının ardından yaptığı şiddeti normalleştirmeye çalışan açıklamalarıyla tepki çeken şarkıcı Tuğba Ekinci, katıldığı tartışma programında da bu tavrını sürdürdü ve son derece şaşırtıcı açıklamalara imza attı. Ekinci'ye sosyal medyadan tepki yağdı...

Tuğba Ekinci “Türk erkeği sevdiği kadına el kaldırır”

Habertürk TV’de yayınlanan ve ‘Kadına yönelik şiddet’ konulu Nedir Ne Değildir programına konuk olan Tuğba Ekinci’nin sözleri olay oldu. Ahmet Kural, Sıla olayı üzerinden kadına yönelik şiddeti değerlendiren Tuğba Ekinci, ‘Böyle şeylere maruz kalmamak için, bir bayan olarak erkeklerin üstüne çok gitmemek lazım. Türk erkeği sevdiği kadına el kaldırır. Ben ilişkilerin tatlı sert olmasından yanayım’ dedi. Ekinci’nin sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

tugba-ozerk

“TÜRK KADINI NORMAL ADAM İLE ANLAŞAMIYOR”

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un moderatörlüğünü yaptığı programda konuşan Ekinci, kadına yönelik şiddet hakkında “Türk erkeği sevdiği kadına el kaldırır. Ben ilişkilerin tatlı sert olmasından yanayım. Bu zihniyetle mücadele etmek şiddetle mücadele etmekten daha zor. Türk kadını normal adam ile anlaşamıyor. Hafif buluyor. Nerede kazak adam, bu daha erkek diyor. Türk kadını güzel adamları light buluyor. Bu beni koruyamaz şeklinde düşünüyor” ifadelerini kullandı. Daha önce sosyal medyadan paylaştığı “Her ilişkide itip kakışmalar oluyor. Bu şikayeti yakıştıramadım” mesajı ile tepki çeken Tuğba Ekinci, Sıla’nın Ahmet Kural tarafından şiddete maruz kalmasına ilişkin sözlerine açıklık getirmeye çalışırken “Böyle şeylere maruz kalmamak için, bir bayan olarak erkeklerin üstüne çok gitmemek lazım” ifadesini kullandı.

EKİNCİ’YE TEPKİ YAĞDI

“O Şimdi Asker” isimli şarkıyla ilk kez magazin dünyasında yer bulan, daha önce de çeşitli skandallara imza atan Ekinci’nin bu sözleri sosyal medyada tepki yarattı. Yıllardır kadınların haklarıyla ilgili konularda çalışan Avukat Feyza Altun ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav’a da “Ben her salı Meclis grup konuşmalarını izliyorum, sizi orada göremedim” diyerek konuyu sulandıran Ekinci ile ilgili, sosyal medyada şöyle ifadeler kullanıldı:

– “Erkek hayranları çok olduğu için erkeklere yaranmaya çalışıyor”
– “İşlenen her cinayetten, yaşanan her türlü şiddetten, eylemi gerçekleştiren suçlular kadar, suçu ‘normalleştirenlerde’ sorumludur.”
– “Bunları görmemiz iyi oluyor. Şiddetin nasıl normalleştirildiğini, sanatçının aslında kim olduğunu ve kime sanatçı dememiz gerektiğini, kavramların içinin nasıl boşaltıldığını anlamamız açısından.
– “Ahmet Kural kim? Cidden.” ve “Tuğba Ekinci kim? Cidden.”ler ayrı ayrı cevapsız kalırken, bir araya geldiklerinde cevap “mükemmel çift” oluyor. “Ahmet Kural ve Tuğba Ekinci kim?” Mükemmel çift. Allah tamamına erdirsin.
– “Tuğba Ekinci nedir ki, bu kadın hareketi neler gördü neler…. Sabırla, inatla karşısında ne olursa olsun anlatmaya ve mücadeleye elbette devam.
– “Arkadaşlar gerçekten Tuğba Ekinci’yi ciddiye alıyor olamazsınız ya bu kadın Hülya Avşar’ın sansasyonel olaylarla gündemde kalabilme başarısını kopyalıyor.”