Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tuğba Ekinci’den Nur Yerlitaş’a dava
Tuğba Ekinci’den Nur Yerlitaş’a dava
'O Şimdi Asker' şarkısıyla ünlenen şarkıcı Tuğba Ekinci, modacı Nur Yerlitaş'ın şehitler hakkında söylediği sözler için savcılığa suç duyurusunda bulundu
Magazin 27 Kasım 2017 - 16:58

Modacı Nur Yerlitaş'ın sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında şehitler için kullandığı “Şehitler mehitler aman yeter” sözleri büyük tepki çekmişti. Şarkıcı Tuğba Ekinci, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gelerek Nur Yerlitaş hakkında suç duyurusunda bulundu. Ekinci, savcılığa sunduğu dilekçede, Yerlitaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında gayet ukala ve aşağılayıcı bir tavırla şehitler hakkındaki sözleri sarf ettiğini belirtti. Söylemlerin Türk vatandaşı olan herkesi derinden etkilediği belirtilen dilekçede Nur Yerlitaş'ın, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “Devletin egemenlik alamatlerini aşağılama” suçlarından cezalandırılması istendi.

 

“ÖZÜR DİLESE BİLE DAVAMDAN VAZGEÇMEYECEĞİM”

Tuğba Ekinci, adliye çıkışında yaptığı açıklamada, Nur Yerlitaş'ın özür dilemesi halinde dahi davasının arkasında olduğunu söyleyerek, “O kişiyle hangi kanal anlaşırsa ona da dava açacağım. Hangi firma anlaşırsa ona da dava açacağım. O kişi sırf Nur Yerlitaş olduğu için değil Ahmet Mehmet olsaydı da suç duyurusunda da bulunurdum” dedi.

Son güncelleme: 19:33 - 27.11.2017