Tülin Özen kimdir? Nerede doğdu? Kaç yaşında?

Güzel ve yetenekli oyuncu Tülin Özen Google'da en çok araştırılan oyuncuların başında geliyor. Peki Tülin Özen kimdir? Nerede doğdu? Kaç yaşında? İşte Tiyatro, sinema ve telvizyon için başarılı işlere imz atan güzel oyuncu hakkında bilmedikleriniz.

Tülin Özen kimdir? Nerede doğdu? Kaç yaşında?

Tülin Özen kimdir? Nerede doğdu? Kaç yaşında?soruları oyuncu hakkında en çok sorulan ve aratılan sorunlar arasında yer alıyor. Tülin Özen’İn filmleri dizileri ve tiyatro oyunlarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte Tülin Özen hakkında merak edilenler…

tulinozen

TÜLİN ÖZEN KİMDİR?

Artvin kökenli bir ailenin çocuğu olarak 24 Aralık 1979 İskenderun'da doğdu. Tülin Özen, Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusudur. İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, önce İstanbul Teknik Üniversitesi elektrik mühendisliğinde bir süre öğrenim görmüş, sonrasında Yeditepe Oyuncuları’nda burslu olarak öğrenimine devam etmiştir. Semih Kaplanoğlu’nun “Meleğin Düşüşü” filmi ile “En iyi kadın oyuncu” Altın Portakal Ödülünü kazanmıştır.

tulinozen1

Beyaz Gelincik adlı dizide canlandırdığı Meryemce karakteri ile tanınırlığı artmıştır. 12 Kasım 2015 tarihinde başlayan Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde I. Ahmet ‘in annesi Handan Sultan’ı canlandırmıştır. Ocak 2016’da Eti Browni Intense reklamında oynamıştır ve 20 Ocak 2017’de Kötü Çocuk filminde oynamıştır.

Kaza geçiren Duygu Sarışın değil, Tülin Özen! İlginizi Çekebilir Kaza geçiren Duygu Sarışın değil, Tülin Özen!