Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Türk devletine hayırlı olsun’ vatandaş jargonu değil! İlk oylamalarda şaşırtan görüntü
‘Türk devletine hayırlı olsun’ vatandaş jargonu değil! İlk oylamalarda şaşırtan görüntü
Yurtdışında yaşayan 3 milyon 49 bin Türk, 60 ülkede 123 temsilcilikte sandık başına gitmeye başladı. Gurbetçi vatandaşlar cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimi için oy verirken yapılan bir röportaj büyük tepki çekti.
Magazin 8 Haziran 2018 - 09:57

Eşiyle birlikte oyunu kullandıktan sonra görüntü alan bir muhabirin sorusuna yanıt veren seçmenin, Türkçe konuşurken zorlanması dikkat çekti. Muhabir, mikrofonu adamın eşine uzattığındaysa çok daha çarpıcı bir görüntü ortaya çıktı. Muhabire uyarıda bulunan adam eşinin Türkçe bilmediğini söyledi. Ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan bu röportajın ardından sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı.

can-yilmaz-sli_16_9_1528441005

Komedyen Cem Yılmaz’ın ağabeyi Can Yılmaz, ülkenin geleceğini kökten değiştirecek seçimde kimlerin oy kullandığına dair kafa karıştıran bir görüntü olarak yorumladığı bu röportajı twitter hesabından paylaşırken; “Türk devletine hayırlı olsun” vatandaşın jargonu değil, diğer seçmen Türkçe de bilmiyor, hakikatten hayırlı olsun…” ifadelerini kullandı.

İŞTE YILMAZ’IN PAYLAŞTIĞI O RÖPORTAJ:

Son güncelleme: 12:58 - 08.06.2018