Uğur Akkuş kimdir? Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş kaç yaşında ve mesleği nedir?

Ebru Şallı'nın oğlu Pars'ın hayatını kaybetmesi büyük üzüntüye neden oldu. Ebru Şallı ile evli olan Uğur Akkuş'un kim olduğu merak edilmeye başlandı. Gayrimenkul – İnşaat, Finans ve Varlık Yönetimi, Yatırım Danışmanlığı, İhracat, Turizm, Enerji, Eğitim gibi birçok alanda faaliyet gösteren holding sahibi iş adamı Uğur Akkuş'un hayatı hakkındaki bilgiler sayfamızda...

Uğur Akkuş kimdir? Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş kaç yaşında ve mesleği nedir?

Ebru Şallı’nın eski eşinden olan oğlu Pars’ın bugün vefat ettiği haberi geldi. Aile üyelerini ve tüm sevenlerini yıkan haber sonrası Ebru Şallı’nın şimdiki eşi Uğur Akkuş’un kim olduğu araştırılmaya başlandı. Peki Uğur Akkuş kimdir? Uğur Akkuş kaç yaşında ve mesleği nedir?

UĞUR AKKUŞ KİMDİR?

1984 yılında dünyaya gelen Uğur Akkuş, Dede Halil İbrahim Akkuş' un büyük dedeleri Semerkant'ın Horasan bölgesinden gelerek Anadolu'ya yerleşmiş, çiftçilik ve tarımla iştigal etmişlerdir. Büyükanne Suudi Arabistan kökenli Rıfai ailesi mensubu Arap asıllı bir Seyyide'dir. Baba Mahmut Akkuş, Arap asıllı bir anne ve Türkmen bir babanın oğlu olarak dünyaya gelmiş, Mardin merkeze yerleşmiş ve ilk ticari hayatına babasının çiftçilik ve ziraat işlerini kardeşlerine bırakarak, Mardin kapalı çarşısında (Toptancılar çarşısı) kumaş toptancısı olarak başlamıştır.

Uğur Akkuş, eğitimine Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde başlamış, Almanya Essen-Duisburg Üniversitesi'nde devam etmek suretiyle üniversite hayatına ara vermiş ve ticarete atılmıştır. Dış ekonomik ilişkiler kurulu Kuveyt iş konseyi başkan yardımcılığı, Suudi Arabistan iş konseyi başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş, Türk Amerikan iş adamları derneği yüksek istişare kurulu üyeliği görevinde bulunmuş, KUVİD Derneği kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. İstanbul Boğaziçi Eğitim ve Kültür Vakfı, başkanı ve yönetim kurulu üyelik görevi halen devam etmektedir. İyi derecede İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça bilmektedir. Aynı zamanda da 2 çocuk babasıdır.

Ebru Şallı'nın oğlu Pars defnedildi İlginizi Çekebilir Ebru Şallı'nın oğlu Pars defnedildi

 

Uğur Akkuş, A & S Yatırım Holding 'in kurucu başkanlığını yapmaktadır. A & S Yatırım Holding, bünyesinde; Gayrimenkul – İnşaat, Finans ve Varlık Yönetimi, Yatırım Danışmanlığı, İhracat, Turizm, Enerji, Eğitim, Medya ve Perakendeciliğin olduğu, başkan Uğur Akkuş'un temelini attığı, kuşaktan kuşağa aktarılan ticari bilgi birikimiyle 4 ülkede 18 şirketin toplamından oluşmuş, yabancı ortaklı bir Türk şirketidir.

Ebru Şallı kimdir, kaç yaşındadır? Ebru Şallı'nın çok acı günü... İlginizi Çekebilir Ebru Şallı kimdir, kaç yaşındadır? Ebru Şallı'nın çok acı günü...