Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ülkü Erakalın toprağa verildi
Ülkü Erakalın toprağa verildi
Yeşilçam denilince akla gelen ilk yönetmenlerden biri olan 82 yaşındaki Ülkü Erakalın, son yolculuğuna uğurlandı.
Mustafa KIZGINYÜREK
Magazin 7 Nisan 2016 - 15:53

Bir süredir tedavi gördüğü Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde hayata gözlerini yuman Ülkü Erakalın, Teşvikiye Camii’de kılınan cenaze namazının ardından Kulaksız Mezarlığında toprağa verildi. Törene damga vuran olaysa imamın helallik istemeyi unutması oldu.

 

 

 

Foto: Mustafa KIZGINYÜREK

4 kitap kaleme alan Ülkü Erakalın, 200 civarında filme de imza attı. Bir çok eski Yeşilçam oyuncusu Ülkü Erakalın’ı son yolculuğunda yalnız bırakmazken, taziyeleri oğlu Murat Erakalın aldı.

Murat Erakalın

Ayakta durmakta güçlük çeken Murat Erakalın, cenaze namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, ”Çok iyi bir insanı kaybettik her şeyden önce. Yeşilçam’a en büyük desteği olan yönetmenlerden biriydi. Hastanede bana söylediği en büyük arzusu ise, İstanbul Film Festivalinde ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ alacaktı.

Foto: Mustafa KIZGINYÜREK / Nuri Alço

Hep kalkacağım o ödülü almaya gideceğim derdi ama nasip olmadı. Sanırım o ödülü ben alacağım’ dedi. Cenazeye katılmayanlara kırgın olmadığını söyleyen Murat Erakalın, ”Gelmeyenlerin canı sağ olsun. Bu saatten sonra kırgınlık olsa ne olur, olmasa ne olur. Ben babamı kaybettim” dedi.

İMAM HELALLİK ALMAYI UNUTTU

Ülkü Erakalın’ın son yolculuğa uğurlandığı cenaze töreninde cenaze namazını kıldıran imamın helallik almayı unutması kameralara yansıdı. Cenazenin kaldırılıp omuzlara alınmasından sonra cemaatten birinin ‘Helallik istemeyi unuttunuz’ uyarısı üzerine Ülkü Erakalın’ın cenazesi yeniden musalla taşına konarak helallik istendi.

Son güncelleme: 11:16 - 08.04.2016
Etiketler