Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ümit Aslan: Ceren, kızımın hayatını tehlikeye atıyor
Ümit Aslan: Ceren, kızımın hayatını tehlikeye atıyor
Manken Ceren Hindistan'ın eski eşi Ümit Aslan'dan kızı Arya hakkında şok açıklamalar geldi.
Magazin 24 Nisan 2018 - 15:13

Kızı Arya’nın böbreğindeki tümör nedeniyle tedavi edilmesi zorunluluğu doğmasına karşın bunu keyfi olarak gerçekleştirmediği iddia edilen Ceren Hindistan, hakkında çıkan bu haberlerin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuş ve üzerine titrediği kızı hakkında çıkan bu haberlerin kendisini çok üzdüğünü dile getirmişti. Kızının tedavisinin gerçekleştiğini söyleyen Hindistan hakkında çok sert bir iddia ortaya atıldı. Üstelik bu açıklamayı yapan kişi de genç kadının eski eşi ve Arya’nın babası Ümit Aslan…

AVUKATI ARACILIĞIYLA AÇIKLAMA YAYINLADI…

Ümit Aslan, eski eşinin gerçekten de ilk çıkan haberde olduğu gibi kızı Arya’nın sağlığı ile ilgilenmediğini ve onu ikinci plana ittiğini söyledi. Aslan avukatı aracılığıyla şu açıklamayı yaptı: ”

Müvekkil Ümit Aslan’ ın kızı Arya’nın sağlığına ilişkin haberlerin basında yer olması üzerine bu açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur.  Anne Ceren Hindistan velayeti altında bulunan 3 yaşındaki Arya Rima için 25 Ekim 2017 tarihinde böbrekte Wilms tümörü teşhisi konulmuştur. Bu teşhis sonrası müvekkil Ümit Aslan derhal çocuğu hastaneye yatırmış ve Antalya’dan İstanbul’a yerleşerek çocuğu için günlerce hastanede kalmıştır.  Küçük Arya, 11 Aralık 2017 günü ameliyata alınmış ve  Şişli Memorial Hastanesi’nde başarılı geçen ameliyat sonrasında tedavisi devam ederken anne Ceren Hindistan tarafından keyfi olarak tedaviye götürülmemeye başlanmıştır.  Hastane yönetimi ve müvekkil baba, her ne kadar anneye ulaşıp tedavisinin devam etmesi gerektiğini anlatmaya çalışmış olsa da bu konuda annenin umursamaz tavırları ile karşı karşıya kalınmıştır. Anne her seferinde gerek doktorlarından gerek babası Ümit Aslan’dan çocuğu kaçırmıştır. Hastanede halen çalışmakta olan Dr. Ömer Devecioğlu küçüğün tedavisine devam etmediğini bu durumun sonlandırılmaması ihtimalinde küçüğün hayati riskinin söz konusu olacağını müvekkil babaya iletmiştir. Panik ve endişe ile anneye ulaşmaya çalışan müvekkilin tüm çabaları sonuçsuz kalmış ve dört aydır müvekkil anneye ulaşamamıştır.

Annenin bu keyfi tutumu ile küçüğün hayati tehlikeye maruz kalmaması adına küçük Arya için hastane yetkilileri, İstanbul Aile Mahkemesine küçük hakkında koruma tedbiri verilmesi amacıyla basvuru gerçekleştirmiştir.

Son dört aydır, babası ile şahsi ilişki kurulması engellenen baba, çocuğunun sağlığından bihaber ve endişelidir. Velayet hakkını kötüye kullanmak suretiyle küçük Arya’nın hayatını riske eden anneye karşı, küçüğün velayetinin müvekkil baba tarafından alınması adına gerekli yasal süreç tarafımızca başlatılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Son güncelleme: 15:49 - 24.04.2018