Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Umut Akyürek kimdir? Türk Sanat Müziği’nin ünlü yorumcusu hakkında bilmedikleriniz…
Umut Akyürek kimdir? Türk Sanat Müziği’nin ünlü yorumcusu hakkında bilmedikleriniz…
Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek kimdir? Kaç yaşında ve nerede doğdu, eğitimini hangi okullarda aldı? İşte güzel şarkıcı ile ilgili merak edilenler, teşhis konulan hastalığı ve kısa hayat öyküsü...
Magazin 11 Nisan 2018 - 08:48

Umut Akyürek kimdir? Kaç yaşında ve nerede doğdu? soruları magazinin gündeminde. Sebebi ise Akyürek’in teşhis konulan Trigeminal nevralji teşhisi. İşte Türk Saban Müziği’nin önemli seslerinden Akyürek’le ilgili merak edilenler…

umutakyurek2

UMUT AKYÜREK KİMDİR?

Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek 12 Temmuz 1973 (44 yaşında) Ankara'da dünyaya gelmiştir. Oyuncu Fulden Akyürek ile kardeştir. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Sakarya'da tamamlamıştır. 1989 senesinde Erol Sayan yönetiminde sürdürülen İzmit Musiki Derneği'ne başlamış 1990 senesinde TRT amatör ses yarışmasına katılmış ve yarışmada 3. olmuştur. Sonraki sene ise İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Bölümü'ne girmiştir.

umutakyurek1

Yaşantısını İstanbul'da sürdüren Umut Akyürek aslen Sakarya'lıdır. İlk musiki çalışmalarına 1989 yılında Erol Sayan yönetimindeki İzmit Musiki Derneği’nde başladı. 1990 yılında TRT’nin Amatör Ses Yarışmasında 3. oldu. Kendisi TRT sanatçısıdır.

EĞİTİMİ

İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamlayan sanatçı, İstanbul Teknik Üniversitesi, Devlet Konservatuarı mezunudur.