Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlü isimler sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor
Ünlü isimler sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor
Güzellikleriyle ön plana çıkan bazı isimler, sosyal medya mecrasındaki takipçi sayılarıyla da parmak ısırtıyor. Bu sayıyı daha da artırmak için ünlü fotoğrafçılara özel pozlar verip, seyahatlerinden bile görüntü paylaşıyorlar. İşte Instagram’ın milyonlarca takipçiyle öne çıkan güzelleri…
Magazin 17 Eylül 2017 - 03:00

Sanat dünyasının ünlü isimleri artık, en az gazete sayfaları ve televizyon ekranları kadar önemli olan sosyal medya hesaplarına da özen gösteriyor ve yatırım yapıyorlar. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan sosyal medya, herkes gibi ünlülerin de iletişim araçlarının başında geliyor. Ancak ünlü isimler bu mecrayı sadece hayranlarıyla haberleşmek için kullanmıyor… Aynı zamanda bir reklam mecrası da olan sosyal medya, ünlü isimlerin servetine servet katıyor. Nasıl mı? Tabii ki yaptıkları gizli reklamlarla… Biz de bu noktadan yola çıktık ve takipçi sayılarıyla dikkat çeken isimleri derledik.

Hande Erçel 6.4 milyon
Altı buçuk milyona yaklaşan takipçi sayısıyla bu alanda rekoru elinde tutan isim Hande Erçel. Attığı her adım sosyal medyada gündem oluşturan oyuncu, bu sayede bir saç ürünü markasının reklam yüzü oldu ve hatırı sayılır bir para kazandı.

Meryem Uzerli 3.4 milyon
‘Muhteşem Yüzyıl'da oynadığı Hürrem Sultan karakteriyle sadece Türkiye'de değil dünyanın pek çok ülkesinde üne kavuşan Uzerli, bu mecrayı etkin olarak kullanan isimlerin başında geliyor. Uzerli'nin üç buçuk milyona yakın takipçisi bulunuyor.

meryem01

Leyla Lidya Tuğutlu  1.5 milyon
Pek çok dizide farklı rollerle karşımıza çıkan genç oyuncu, sosyal medyada imaj fotoğraflarını paylaşmayı seven bir isim. Tuğutlu, özel fotoğraf çekimlerini sosyal medyada paylaştıktan sonra 1.5 milyon takipçi sayısına ulaştı.

fox_2540

Eda Taşpınar  505 bin
Sosyetik ikoncan Eda Taşpınar, sosyal medyadan belki de en çok para kazanan isimlerden biri. Her ne kadar takipçi sayısı diğer isimlerin gerisinde kalsa da, sosyal medyadan hem kendi ürünlerini pazarlıyor hem de başka ürünlerin reklamını yapıyor. İkoncan, bir satış stratejisi olarak bikinili fotoğraflarını kullanmayı ihmal etmiyor.

20111111002

Çağla Şıkel  1.7 milyon
Podyum dünyasının yaşlanmayan modeli Çağla Şıkel, 40 yaşına yaklaşmasına rağmen podyumlarda fırtına gibi esiyor. Şıkel, özellikle yaz aylarında paylaştığı tatil fotoğraflarıyla herkesin ilgisini çekiyor.

1466493847_a__la_____kel_2

Ebru Şallı  1.1 milyon
MODEL  ve pilates eğitmeni Ebru Şallı, özellikle sağlık ürünleri ve kendi pilates CD'lerinin reklamı için kullanıyor sosyal medyayı… Şallı takipçilerine sadece fotoğraflarla değil pilates yaparken çektirdiği videolarla da ulaşıyor.

1497599687_ebru___all___x_lidyana_plaj_koleksiyonu_3

Özge Ulusoy 1.1 milyon
Özellikle yaz aylarında tatil cennetlerinde verdiği pozlarla takipçi toplayan Ulusoy'un 1.1 milyon takipçisi var. Podyumların aranılan mankeni, hayatındaki gelişmelere göre de zaman zaman paylaşımlarını şekillendiriyor. Tıpkı iş dünyasının genç patronu Hacı Sabancı'yla yaşadığı aşk bitince sosyal medyadaki paylaşımlarını artırması gibi…

_mg_5294

Şeyma Subaşı / 1.8 milyon
Şu sıralar ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı ile nikah masasına oturmaya hazırlanan Şeyma Subaşı, oyuncu ya da model olmamasına rağmen en çok takip edilen isimlerden biri. Subaşı özellikle yurtdışı seyahatlerindeki paylaşımlarıyla dikkat çekiyor.

elele_seyma0887

Burcu Özberk 2.1 milyon
‘Güneşin Kızları' dizisiyle bir anda şöhreti yakalayan Burcu Özberk, hesabından özel fotoğraf çekimlerini paylaşıyor. Oyuncu iki milyonun üzerindeki takipçi sayısıyla meslektaşlarını kıskandırıyor.

b_0106-copy

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.