Sözcü Plus Giriş

Ünlü yönetmen Ayşe Ersayın hayatını kaybetti! (Ayşe Ersayın kimdir?)

Ünlü yapımcı ve yönetmen Ayşe Ersayın hayatını kaybetti. Ersay'ın bu sabah Ajda Pekkan'ın evinde kalp krizi geçirdiği belirtiliyor. Ayşe Ersay'ın vefat haberi müzik dünyasını yasa boğdu.

null
Güncellenme: 12:59, 08/02/2017
Ünlü yönetmen Ayşe Ersayın hayatını kaybetti! (Ayşe Ersayın kimdir?)

Bu sabah Ajda Pekkan’ın evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda eden Ayşe Ersayın’ın ölüm haberi müzik dünyasını yasa boğdu.

Klip yönetmeni, programcı Ayşe Ersayın, bu sabah saatlerinde menajerliğini yaptığı Ajda Pekkan’ın evinde ani bir kalp krizi geçirerek hayata veda etti. Yıllardır Pekkan ile çalışan ve şimdiye kadar birçok ünlü ismin konserini çeken çeken Ersayın’ın vefatına şahitlik eden Ajda Pekkan şok geçirdi. Ersayın’ın fenalaşmasının üzerine derhal ambulans çağrıldığı ancak sağlık görevlilerinin geldiğinde Ersayın’ın vefat ettiği öğrenildi.

AYŞE ERSAYIN KİMDİR

Ayşe Ersayın, Özel Yükseliş Koleji’ni bitirdikten sonra Bülent Osma ile evlendi. Uzun süren evliliğinin ardıdan, ayrıldıktan sonra İstanbul' a yerleşti. TRT de yayınlanan bir cumartesi eğlencesi programında Aydoğan Ergezen'e asistanlık yaptı.

Star televizyonunun kurulması ile Aydoğan Ergezen’le birlikte bu kanala geçti.
Bir sene yönetmen yardımcılığı yaptıktan sonra Mustafa Mayadağ ile birlikte Pazarlık isimli müzik eğlence programını yapmaya başladı. Kısa bir süre sonra Cuma Postası isimli programla yapımcı yönetmenliğe adım attı.

Star TV’de Piknik, Salı Pazarı, Kabere Kiboş, Şamata, Benimle Oynarmısın yarışması, Jazz Festivali gibi programlara imza attı. Uzun bir süre bayram özel proglamları ve yılbaşı eğlence programları hazırladı.

Star TV’de çalışırken yüze yakın konser çekti.

Konser çektiği bazı sanatçılar:
Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer, Zerrin Özer, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Müslüm Gürses, Kenan Doğulu, Ayşegül Aldinç, Ahmet Kaya, Ebru Gündeş, Seda Sayan, Yıldız Tilbe, Hülya Avşar, Zuhal Olcay, Diana Ross, Shirley Bassey, Dionne Warwick, Al Jarreau, David Sanborn, Salif Kama.

Yayınlanma Tarihi:12:31,