Ünlüler Halit Akçatepe’nin vefatının ardından paylaştı

Sosyal medyada ünlüler büyük usta Halit Akçatepe'nin vefatının ardından duygusal mesajlar paylaştı. Sözcü'ye konuşan tiyatrocu Erhan Yazıcıoğlu ise "Bazı insanların hiç ölmeyeceğini düşünürsünüz. Halit Abi de öyle bir insandı. Acımız çok büyük. Umarım unutturulmaz" açıklamasını yaptı. Ayşen Gruda ise "Vicdan yoksunu yapımcılara sesleniyorum: Bir sanatçı ölünce mi kıymete biner?" diyerek isyan etti

Ünlüler Halit Akçatepe’nin vefatının ardından paylaştı

Yeşilçam’ın efsanevi ismi Halit Akçatepe, dün evinde geçirdiği kalp krizinin ardından kaldırıldığı hastanede 79 yaşında yaşamını yitirdi. Usta sanatçının cenaze töreninin kızı Itır'ın yurt dışından gelmesi beklendiği için hafta başında yapılacak ve Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.

Akçatepe’nin vefatı sosyal medyada geniş yankı buldu. Ünlü isimler üzüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Ahmet Mümtaz Taylan: Çok güzellerdi bu abiler… İyilik birer kırmızı karanfildi yakalarında.

Ayşegül Aldinç: Ne hoş bir güzelliği vardır, hafif adımlarla, dünyadan gülümseyerek geçenlerin… Virginia Wolf #halitakçatepe

Ali Sunal: Diyecek bir şey bulamıyorum artık. Hep çok özledi sonunda kavuştu Kemal’ine. İyi ki vardınız iyi ki varsınız, hep var olacaksınız. Yaşattığınız bütün güzellikler, yüzümüze kondurduğunuz bütün gülücükler için minnettarız. Teşekkürler #HalitAkçatepe mekanın cennet olsun abi…”

İdo Tatlıses: Cennete bir ADAM daha gitti. İnşallah,Allah bana da sizin yanınıza cennete girmeyi nasip etsin ömrümün sonunda.

Cem Yılmaz: Başımız sağolsun… Ustamız Halit Akçatepe’nin mekanı cennet olsun.

Halil Sezai: Başımız sağolsun. Halit Akçatepe vefat etmiş. Mekanı cennet olsun.

Pınar Altuğ: Hoşçakal Güdük Necmi…

Ebru Gündeş: Nasıl üzüldüm anlatamam. Çocukluğumun ‘Gülen Gözler’i mekanın cennet olsun, nurlar içinde uyu büyük usta.

Zafer Algöz: Hababam Sınıfı’ndan bir abimiz daha gitti. Mekanın cennet Olsun…

Erhan Yazıcıoğlu : Onunla en güzel anılarımı hep Habamam Sınıfı’nın ses stüdyolarında dublaj yaparken yaşadım. Samimi, içten, esprili paylaşımlardı. Çok üzüldüm. Bazen hiç ölmeyeceğini düşündüğünüz insanlar vardır. Halit Abi de benim için öyleydi. Umarım unutturulmaz bu büyük çınar. Gerçekten sadece tiyatroya değil Türk sineması için de çok önemli tiplemeler kazandırmıştır  ve Türk Tiyatrosu’na iyi bir örnek olmuştur.

Gupse Özay: Sen de mi…

Cem Davran: Güle güle ağabey. Geleneğe, ustalara selam et bizim için. Nur içinde yat.

Celil Nalçakan: Bu kadar güzel gülünen zamanlara hasret… Böyle güzel gülen adamlara rahmet…

Suavi: Ve sevinçlerimiz bile kursağımızda kalır… Güle güle Halit Akçatepe. Mekanın ışık olsun. Üzgünüm.

Ayşen Gruda: Halit Akçatepe, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük değerlerindendir. Buradan vicdan yoksunu yapımcılara sesleniyorum: Bir sanatçı ölünce mi kıymete biner? Biz o filmleri Madagaskar’da çekseydik, telif hakkımızı çoktan almıştık. Emek hırsızlığıyla isim yaptılar. Yazıklar olsun. Bizi sadece halk anladı. Kimseye anlatamadık derdimizi. Hepimizin başı sağ olsun.

Arda Turan: Halit Akçatepe’yi kaybetmişiz büyük ustalar artık beraber nur içinde yatsınlar sizi unutmayacağız

Şükran Ovalı: Üç güzel yürek… Cennette buluşmaları ümidi ile…

Onur Saylak: Bir usta daha yitirdik…

Emre Altuğ: Son bölüm! #hababamcennette nur içinde yat.

Hülya Koçyiğit: Sevgili Halit Akçatepe keyifli kahkahalarıyla içimizi ısıtan, sıcacık, samimi, dürüst, son derece ahlaklı, 7'den 70'e herkesin sevdiği sinema ve tiyatro sanatçısı, dört dörtlük bir aktördü. Onunla beraber olmak, onunla aynı ortamı paylaşmak bana her zaman huzur ve keyif vermiştir. Bu özel anları özlemle anacağım. Bütün sevenlerinin, Türk Sineması’nın, hepimizin başı sağ olsun. Peş peşe kaybettiğimiz bu önemli değerlerin yerleri asla doldurulamayacak.

Türkan Şoray:Halit Akçatepe Türk Sineması'nın en vazgeçilmez, en unutulmaz, en sevilen karakterlerinden biriydi. Gerçek abimi kaybetmiş gibi üzüldüm. Hepimizin başı sağ olsun.

Filiz Akın: En son Ertem Eğilmez'in Tatlı Dillim filminde çalışmıştık. Sonra da festivallerde görüştüğümüz oldu. Hep olumlu, sevgi dolu, hep neşe veren, hiç yaşlanmayan biri gibiydi. Çok sevilen bir büyük, bir usta daha gitti. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Hale Soygazi: Çok sevdiğim bir arkadaşım ve çok değerli bir oyuncuydu. Birlikte birçok filmde rol aldık. Yeri doldurulamaz bir sanatçı. Onu çok özleyeceğiz.

Selda Alkor: Çok üzüldüğüm bir gerçek. Çok sevdiğim bir insandı. Ben Halit'le tiyatroda birlikte çalıştım. Özel bir yeri de var bu yüzden. Türkiye onu asla unutmayacak.

Perihan Savaş: Güdük Necmi'mizi kaybettik. Çok üzgünüm. Çok iyi bir insan, çok değerli bir sanatçımızdı. Türk Sineması'na çok şey kattı. Hepimizin başı sağ olsun.

Gülben Ergen: Değerlerimiz gidiyor birer birer… Parçamız, duygularımız, yıllarımız, anılarımız gidiyor…

Emre Kınay: “….ah yavrum evladım gitti” derdin sen birini kaybettiğimizde… gözlerin çakmak çakmak buğulu…Sen de gittin simdi. Bu fotoğraflarda ki gibi neşeli buluşun orada inşallah. Ruhunuz şad olsun şad olsun şad olsun… Simdi artık sen de aslında ölümsüzsün. Hatıran yaşasın çok yaşasın…

Talat Bulut: Ahh!.. Küçük dev adamın ardından bir şey söylemek kolay değil.

Halit Akçatepe yarın son yolculuğuna uğurlanacak İlginizi Çekebilir Halit Akçatepe yarın son yolculuğuna uğurlanacak Müjdat Gezen: 60 yıllık arkadaşımdı İlginizi Çekebilir Müjdat Gezen: 60 yıllık arkadaşımdı Halit Akçatepe hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Halit Akçatepe hayatını kaybetti Hiç yaşlanmayan dev: Halit Akçatepe İlginizi Çekebilir Hiç yaşlanmayan dev: Halit Akçatepe
Loading...