Sözcü Plus Giriş

‘Krallar gibi gitti’ Usta oyuncu Devrim Parscan son yolculuğuna uğurlandı

Yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı dün hayatını kaybeden 'Kurtlar Vadisi' dizisinin 'Orhan'ı Devrim Parscan, Zincirlikuyu Mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Güncellenme: 15:10, 25/11/2020
‘Krallar gibi gitti’ Usta oyuncu Devrim Parscan son yolculuğuna uğurlandı

Devrim Parcan’ın cenaze namazı corona virüsü nedeniyle az sayıda katılımla mezarı başında kılındı. Cenaze merasimine Devrim Parscan’ın kardeşi Demir Parscan ve sevenleri katıldı.

“HERKESİN 6 DAKİKADA BİTİRECEĞİ İŞİ 35 SANİYEDE BİTİRİRDİ”

Sinema oyuncusu Demir Parscan ağabeyi Devrim Parscan’la ilgili, şunları söyledi:

* Abim tahmin ediyorum 62 veya 63 yılında tiyatroda ilk oyununa başlamış 41 sene 9 ay şehir tiyatrosunda görevde bulunmuş. Onun haricinde, tiyatrodayken de birçok dizide ve filmde oynadı. Tiyatrodan emekli olduktan sonrada yine tiyatro oyunlarına devam etti. 83 yaşında vefat etti. Son bir seneye kadar stüdyolarda hâlâ dublajına devam etti.

(FOTO: İHA)

* O dublajda da bu işin en büyüğüydü. Herkesin 6 dakikada bitireceği işi o 35 saniyede bitiriyordu. Çok enteresan bir sanatçıydı bu işi çok seviyordu. İsteyerek ve severek gitti. Mutlaka birilerini üzmüştür, üzmek istememiştir bir şeyler olmuştur.

(FOTO: İHA)

* Ben onun kardeşi olarak olmuş bir takım bir şeyleri varsa o dostlardan özür diliyorum. Abimin affını istiyorum, iyi bir insandı. Krallar gibi gitti.

(FOTO: İHA)

SAYISIZ PROJEDE YER ALDI

Bugüne kadar ‘Kurtlar Vadisi’, ‘Bizim Aile’, ‘Çiçek Taksi’ ve ‘Kurtuluş’ başta olmak üzere 100’e yakın dizi, sinema ve tiyatro projesinde yer alan Devrim Parscan, uzun yıllar Şehir Tiyatroları bünyesinde oynadı. Seslendirme sanatçılığı da yapan Parscan, 2003-2004 yılları arasında ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinde canlandırdığı ‘Orhan’ karakteri ile geniş çevrelerce akıllarda kalmıştı. (İHA)

İlginizi ÇekebilirDevrim Parscan hayatını kaybettiDevrim Parscan hayatını kaybetti

 

Yayınlanma Tarihi:15:03,