Uyum çabam devam ediyor

Damla Aslanalp, şimdilerde ‘Kırlangıç Fırtınası’ adlı dizide Maral karakteriyle ekrana geliyor. 2013 yılında Almanya’da düzenlenen Turkuaz Güzellik Yarışması’nda üçüncü olan Aslanalp’le rolünü ve geleceğe yönelik hedeflerini konuştuk.

Uyum çabam devam ediyor

Damla Aslanalp, şimdilerde ‘Kırlangıç Fırtınası' adlı dizide Maral karakteriyle ekrana geliyor. 2013 yılında Almanya'da düzenlenen Turkuaz Güzellik Yarışması'nda üçüncü olan Aslanalp'le rolünü ve geleceğe yönelik hedeflerini konuştuk.

– ‘Kırlangıç Fırtınası' dizisi ve Maral karakteriyle ilgili neler söylemek istersin?
‘Kırlangıç Fırtınası' benim için çok farklı bir deneyim oldu. Oyuncular, ekip ve Kapadokya son derece güzel. Maral çok dürüst ve açık sözlü biri. Ailesini küçük yaşta kaybettiği için aile bağları kopuk.
– Maral, işitme engelli çocuklara öğretmenlik yapan biri. Rolünün bu yönü için nasıl bir hazırlık yaptın?
Çekimler başlamadan önce işitme engellilere eğitim veren bir uzmandan özel ders aldım. Odamda da aynaya bakarak bol bol pratik yaptım.

1

– Oyunculuk aşkı nasıl başladı?
Kendimi bildim bileli yüreğimde hep oyunculuk aşkı oldu. Anaokuluna gitmeye başladığımda tiyatro eğitimim de başladı. Sonra da devam etti…

Kapadokya’da olmaktan mutluyum

– Dizi Kapadokya'da çekiliyor. Bu durum seni zorluyor mu?
Kapadokya daha önceden bildiğim ve sevdiğim bir yerdi; burada mutluyum.
– Almanya'da doğdun ve büyüdün. Türkiye ve Almanya arasında sana göre ne gibi farklar var?
Almanya'daki hayatım çok rutindi. Bütün ailem orada, Türkiye'de sadece halam yaşıyor. Almanya'da tamamen işe odaklı bir hayat yaşanıyor. İnsani ilişkiler de son derece soğuk. Türkiye'de ise hayat daha renkli ve sıcak.
– Sizin bir de güzellik yarışması hikayeniz var. O macerandan da bahseder misin?
2013 yılında Gelsenkirchen'de düzenlenen Miss Turkuaz Güzellik Yarışması'na katıldım ve üçüncü oldum. Sonrasında oyunculukla ilgili adımlar atmaya başladım.

Gelecek yıl evleneceğim

– Türkçe konusunda hiç zorluk yaşadın mı?
Türkiye'ye ilk geldiğimde Türkçem çok bozuktu fakat kısa süre içinde bu sorunu hallettim.
– Gurbetten gelip mücadele vermenin zorlukları konusunda neler söyleyeceksin?
Doğup büyüdüğüm yerden, ailemden ve arkadaşlarımdan uzak olmak çok hüzünlü. Pek çok zorluğun üstesinden geldim ama uyum çabalarım hâlâ devam ediyor.
– Son olarak aşkla ilgili düşüncelerin ne?
Aşk hayatım gayet yolunda, nazar değmez inşallah. Parmağıma nişan yüzüğünü taktım. Gelecek yıl evleneceğim.

– Oyunculuk eğitimine devam ediyor musun?
Bir dönem Ayla Algan ve Hakan Yufkacıgil'den oyunculuk dersi aldım. Üç yıldan bu yana proje oldukça Derya Yıldırım'dan dersler almaya devam ediyorum. İlk hocam ise Bahar Kerimoğlu'dur ve onun yeri çok başkadır.