Sözcü Plus Giriş

Uyumsuz filminin konusu ne? İşte Uyumsuz filminin oyuncuları…

Televizyonlar yaz mevsiminde sinema filmlerini ekranlarına taşıyor. Uyumsuz, bir aksiyon ve bilim kurgu filmidir. Başrollerinde ise Shailene Woodley, Theo James ve Kate Winslet yer almaktadır. İşte Uyumsuz filminin konusu...

Güncellenme: 21:44, 04/09/2018
Uyumsuz filminin konusu ne? İşte Uyumsuz filminin oyuncuları…

Uzak bir gelecekte geçen distopik hikayede insanlık, her biri farklı bir erdemi temsil eden beş farklı parçaya bölünmüş bir düzende yaşamaktadır. İnsanlar 16 yaşına geldiklerinde kendi insani özelliklerine göre bu beş bölümden birine dahil olup ömür boyu bu bölümde yaşamlarını sürdürmektedirler. Tris Prior için de bu kuralı uygulama zamanı geldiğinde kendiyle ilgili büyük bir sırrı keşfeder:

Tris, ‘uyumsuz’dur ve herhangi bir gruba ait olması mümkün değildir. Asıl sorun ise uyumsuzların bir lider tarafından yok edildiği ve bu yüzden hayatını kurtarabilmek için kaçması gerektiği gerçeğiyle yüzleştiği an ortaya çıkar. Tris bu belalı yolculukta hem hayatta kalabilmek hem de kendisi gibi uyumsuzların bu düzende neden bu denli tehlikeli bulunduklarını öğrenebilmek için Four adlı gizemli bir yabancıya güvenmek ve onunla işbirliği yapmak zorunda kalır.

uyumusz-oyuncular