Vatanım Sensin 39. bölüm 2. fragmanı da geldi! Cevdet, Tevfik’i yakalıyor! Vatanım Sensin 38. bölüm son izle.

Kanal D'nin efsane dizilerinden Vatanım Sensin'in 39. bölüm yeni fragmanı büyük bir sürprize sahne oluyor. Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında çok önemli bir yere sahip olan İsmet İnönü ile Cevdet tanışıyor! Milli mücadelede yeni bir dönem başlıyor. Dağıstanlı'nın Mustafa Kemal Paşayı reddetmesi Ankara'yı harekete geçiriyor. Cevdet'in Teffik'İ yakaldığı ve sorguladığı sahne de çok konuşulanlar arasında. İşte yeni fragman ve Vatanım Sensin 38. bölüm izleme linki...

Vatanım Sensin 39. bölüm 2. fragmanı da geldi! Cevdet, Tevfik’i yakalıyor! Vatanım Sensin 38. bölüm son izle.

Vatanım Sensin 39. bölüm fragmanı geldi! Yeni yayınlanan fragmanda Cevdet, İsmet İnönü ile tanışıyor. Dağıstanlı Mustafa Kemal’in teklifini reddediyor. Yeni fragmanda İsmet Paşa’nın ‘Bize Mustafa Kemal lazım’ dediği sahne fragmanın en çok ilgi çeken anlarından biri oluyor. Bir diğer önemli sahne ise Cevdet’in Tevfik’e ‘Sen beni sırtımdan vurdun’ diyerek saldırdığı sahne oluyor. İşte Vatanım Sensin 38. bölüm izleme linki ve yeni bölüme dair merak edilenler…

vatanim39-3

SON BÖLÜMDE NELER OLMUŞTU?

Vatanım Sensin 38. Bölümde Dağıstanlı, Damat Ferit Paşa'ya suikast planlıyor; Cevdet ile Tevfik karşı karşıya geliyor!

Anadolu'daki işgalci devletler, Türk halkına karşı zulmü ve şiddeti arttırırlar. Milli mücadele için herkesin birlikte hareket etmesi gerekmektedir. Ankara Hükümeti, Dağıstanlı ve efelerin de düzenli orduya katılmasını talep eder. Dağıstanlı bu fikre sıcak bakmaz ve İzmir'e gelen Damat Ferit Paşa'nın öldürülmesini emreder. Bu vazife için de Yanık Efe adıyla bilinen Tevfik'i görevlendirir.

Tevfik, Yunan General Filippos'un davetiyle İzmir'e gelen Damat Ferit Paşa'yı öldürmeye hazırlanırken Cevdet planını harekete geçirmeye çalışır. Uzun bir aradan sonra Tevfik ile Cevdet karşı karşıya geleceklerdir.

vatanim39-1

Öte yandan Yunan askerleriyle savaşmak isteyen Azize, tıpkı Kara Fatma gibi kendi birliğini kurmak ister. Başta Efsun olmak üzere diğer kadınlar da Azize'nin yanında saf tutmak isterler. Dağıstanlı, çiftliğindeki bu mücadeleci ruh karşısında gurur duyar.

YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Vatanım Sensin 39. Bölüm Fragmanı yayında! İsmet Paşa, İzmir’e geliyor; Milli mücadelede yeni bir dönem başlıyor!

Dağıstanlı’nın, Mustafa Kemal Paşa’nın teklifini geri çevirmesi Ankara Hükümeti’ni harekete geçirir. Yaşananın sadece bir savaş olmadığını düşünen İsmet Paşa, Cevdet ile İzmir’de bir araya gelir. Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde bu harbi kazanabileceklerini düşünen İsmet Paşa, Milli mücadeleye yeni bir ışık tutar. Yunan Ordusu karşısında hedeflenen zafer için artık yeni bir yol gözükür.

vatanim39-2

Damat Ferit’in İzmir’de herkesin önünde düştüğü çaresizlik, Vahdettin’i de harekete geçirmişti. Türkler arasındaki bu fikir ayrılığı ve Yunan Ordusu ile İstanbul Hükümeti’nin iş birliği savaşın giderek çetinleşmesine sebep olur.

 

#VatanımSensin için fragman vakti!

Vatanım Sensin (@vatanimsensinkanald)’in paylaştığı bir gönderi ()

VATANIM SENSİN 39. BÖLÜM 2. FRAGMANI

 

 

 

Vatanım Sensin 38. yeni fragman geldi mi? Azize, düşmana kurşun yağdırdı! Vatanım Sensin 37. son bölüm izle İlginizi Çekebilir Vatanım Sensin 38. yeni fragman geldi mi? Azize, düşmana kurşun yağdırdı! Vatanım Sensin 37. son bölüm izle