Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vatanım Sensin yeni bölümde Mehmet Akif Ersoy İzmir’e geliyor! Tolga Tekin canlandıracak
Vatanım Sensin yeni bölümde Mehmet Akif Ersoy İzmir’e geliyor! Tolga Tekin canlandıracak
Kanal D'de yayınlanan perşembe akşamlarının sevilen dizisi Vatanım Sensin'de Tolga Tekin Mehmet Akif Ersoy'u canlandıracak. Peki ünlü isme hayat verecek olan Tolga Tekin kimdir? Kaç yaşında ve nerede doğdu? İşte ünlü oyuncunun yaşamına dair bilinmeyenler ve Mehmet Akif Ersoy'un hayatı.
Magazin 14 Mart 2018 - 12:30

Tolga Tekin kimdir? sorusu bu hafta magazin gündemini meşgul edecek gibi görünüyor. Çünkü ünlü oyuncu İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u canlandıracak. Haberimizde hem Mehmet Akif Ersoy’un hem de Tolga Tekin’in hayat öykülerini bulabilirsiniz.

TOLGA TEKİN KİMDİR?

Tolga Tekin 19 Mart 1973’de Ankara’da doğdu. Orta eğitimini, Özel Arı Koleji'nde 1992’de tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden, 1996 yılında mezun oldu. Devlet Tiyatroları’nın açtığı sınavı kazanarak, Adana Devlet Tiyatrosu’nda görevine başladı.

TOLGA TEKİN sözcü ile ilgili görsel sonucu

1996 ile 2004 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu’nda görev yaptıktan sonra, Ankara Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. Bizim Evin Halleri dizisinde 4 yıl oyuncu olarak çalıştı. Halen, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görev yapmaktadır. Tolga Tekin, 21 Temmuz 2013 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Zeynep Koltuk ile evlenmiş, 2014 yılında ayrılmıştır.

VATANIM SENSİN YENİ FRAGMANINDA ORTAYA ÇIKTI

Topla Çevik Vatanım Sensin yeni bölüm fragmanın da Mehmet Akif Ersoy olarak karşımıza çıkıyor. Fragman da Cevdet ile el sıkışıp konuştuğu görülüyor. İşte yeni bölüm fragmanı;

 

MEHMET AKİF ERSOY KİMDİR?

İstiklal Marşı'mızın şairi Mehmet Akif 1873 yılında İstanbul'da doğdu. Şairliğinin yanı sıra veterinerlik ve vaizlik de yapan Mehmet Akif, Milli Mücadele'ye ilk günden beri verdiği büyük destekle Kurtuluş Savaşı'nın en önemli isimlerinden biri haline geldi.

Cesur bir dava adamı ve sözleriyle yüzbinleri etkileyen büyük bir hatip olan Mehmet Akif, 23 Nisan 1920'de Meclis'in kurulmasıyla birlikte ailesini ve varını yoğunu bırakarak İstanbul'dan, Ankara'ya geçip Milli Mücadele'ye katıldı. Bizzat Mustafa Kemal'in isteğiyle Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde Milli Mücadele'yi destekleyen vaazlar verdi, sözleriyle savaşın seyrine doğrudan etki etti.

Şair, İstiklal Marşı'nın kabulü üzerine kazandığı para ödülünü de yoksul kadın ve çocuklara iş öğreten Dar'ül Mesai'ye bağışlamıştır.Mehmet Akif, Vatanım Sensin dizisinde ise yine Mustafa Kemal'in talebiyle kaynar kazan haline gelmiş İzmir'e doğru yola çıkacak, Cevdet'le el ele vererek Filippos'un şeytani planını bertaraf etmek için uğraş verecek.

Mehmet Akif, Vatanım Sensin dizisinde ise yine Mustafa Kemal’in talebiyle kaynar kazan haline gelmiş İzmir’e doğru yola çıkacak, Cevdet’le el ele vererek Filipos’un şeytani planını bertaraf etmek için uğraş verecek.

 

 

Son güncelleme: 10:12 - 15.03.2018