Sözcü Plus Giriş

Vatanım Sensin’de duygulandıran Atatürk sahnesi… Ulu Önder’in o sözleri Vatanım Sensin’de

Vatanım Sensin'in merakla beklenen yeni sezonu başladı. Vatanım Sensin'in yeni sezonunun ilk bölümüne duygusal sahneler damga vurdu. İşte Vatanım Sensin'in duygulandıran Atatürk sahnesi...

null
Güncellenme: 10:06, 10/11/2017
Vatanım Sensin’de duygulandıran Atatürk sahnesi… Ulu Önder’in o sözleri Vatanım Sensin’de

İzleyici kitlesi tarafından merakla beklenen Vatanım Sensin’in yeni sezonu dün akşam yayınlanan bölümle başladı. Vatanım Sensin’de Mustafa Kemal Paşa’nın, İngilizlerin himaye teklifini reddettiği sahne en çok konuşulanlar arasında yer aldı. Dizinin yeni bölümünde Mustafa Kemal’in Sevr Anlaşma’sından sonra kalan topraklar için İngilizlerin himayesini kabul etmesi isteniyordu. Hatta Ankara’da yakınında ihanet içinde olanlar vardı. Ancak Cevdet ve Yakup’un zamanında hamlesi ile ihanet edenler ifşa oldu.

DUYGULANDIRAN ATATÜRK SAHNESİ…

Sezonun ilk bölümünde Mustafa Kemal Paşa, İngilizlerin himaye teklifini reddeder. Yabancı heyet odasından çıktıktan sonra Ulu Önder’in şöyle dediği aktarılır:

“Efendiler… Refik Bey’in İngilizlerle ve Yunanlılarla yaptığı anlaşmadan ve bize oynadığı oyundan artık herkesin haberi var. Paşa, şunu bildirmemi emretmiş. Yabancı bir devletin koruma ve kollayıcılığını kabul etmek Türk milletinin şeref ve haysiyetine yakışmaz. Himaye asla kabul edilmeyecektir.

Türk milleti hürdür… Ya İstiklal Ya Ölüm”

İlginizi ÇekebilirAzize dönüyor! Vatanım Sensin 33. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Vatanım Sensin 32. son bölüm izle!Azize dönüyor! Vatanım Sensin 33. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Vatanım Sensin 32. son bölüm izle!İlginizi ÇekebilirBerker Güven kimdir? Vatanım Sensin'in Aleksi kimdir?Berker Güven kimdir? Vatanım Sensin'in Aleksi kimdir?