Sözcü Plus Giriş

Vatanım Sensin’in Hilal’i Miray Daner çocukken de ekrandaymış!

Vatanım Sensin'in cesur kızı Hilal yani Miray Daner'in ilk rolünün Bez bebek olduğu sanılıyor. Oysaki genç yıldız daha çocuk yaştayken çok önemli birini canlandırmış. Üstelik şimdilerde babası rolünde ekranda gördüğümüz Halit Ergenç'le beraber. İşte Miray Daner'in çocukluğu...

Güncellenme: 14:29, 27/11/2017
Vatanım Sensin’in Hilal’i Miray Daner çocukken de ekrandaymış!

Vatanım Sensin’de baba kızı canlandıran Halit Ergenç ve Miray Daner’in yolları yıllar evvel kesilmiş. Baba-kız rolünde gördüğümüz ikili yıllar evvel Dersimiz Atatürk filminde beraber rol almış. Miray Daner o günlerde henüz bir çocuk ve Atatürk’ün 5. manevi çocuğu Sabiha Gökçen rolünde. Miray Daner bugünlerde de Vatanım Sensin’de Kuvayi Milliye’ye destek veren vatanına aşık bir genç kadını canlandırıyor.

miray-daner

Şık Hayat’ın haberine göre; Dersimiz Atatürk filminde Sabiha henüz bir çocuk. Filmde 1925 yılında Bursa’da Mustafa Kemal tarafından evlat edinmesi konu ediliyor. Sabiha henüz  ‘Gökçen’ soy adını almamış. Miray Daner küçük yaşına rağmen ustalıkla rolü üstlenmiş. Ve o gururlu güçlü Türk kızı duruşunu daha çocuk yaşta göstermeyi başarmış.

 

vatanim-sensin-miray

MİRAY DANER KİMDİR?

Miray Daner, 1999 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimine lisede Öğrenci olarak devam etmektedir.
Küçük yaşlarda diziler de rol almaya başlayan Miray Daner, 2009 yılında Bez Bebek dizisinde rol almıştır. Daha sonra Papatyam dizisinde Gonca karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında Medcezir dizisinde canlandırdığı Beren karakteri ile tanınmıştır. 2011 yılında ise Çınar Ağacı dizisi ile sinema dünyası ile tanışmıştır.

İlginizi ÇekebilirVatanım Sensin'in Hilal'i Miray Daner, o ünlünün kuzeni çıktıVatanım Sensin'in Hilal'i Miray Daner, o ünlünün kuzeni çıktı
Yayınlanma Tarihi:13:01,