Sözcü Plus Giriş

Alanya’da gerçekleştirilen, Alanya Kristal Kale Uluslararası Film Festivali’ne katılan Wilma Elles, bu yılki konsepti ‘Dostluk Kazansın’ olarak belirlenen festivalde dikkat çekici sözler sarf etti. Festivale Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan ve Azerbaycan'dan 40 civarında sanatçı ve Türkiye'den sanatçılar katılıyor. Festivalde 20'yi aşkın yabancı film yanında yerli filmler de gösterilecek.

wilma-ic

Festivalde sanatçılar ve katılımcılar dostluk ve barış mesajları verdiler. Festivalde Türkiye’den Selda Alkor, Almanya’dan Wilma Elles, Ukrayna’dan Olga Sumskaya, Rusya’dan Andrey Ankudinov, Belarus’tan Viktor Vasilyev, Kazakistan’dan Maira Karsakbayeva ile Azerbaycan’dan Kenan Mahmudov’un dostluk mesajları okudu.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı'nın iftar yemeğine ana masa damgasıCumhurbaşkanı’nın iftar yemeğine ana masa damgası

Geride bıraktığımız hafta Cumhurbaşkanı’nın Huber Köşkü’nde verdiği iftar davetine katılan Wilma Elles, festivalin verdiği mesajların ötesinde Türkiye’deki güvenlik sorununa değindi.

wilma-elles-ic-2

Elles yaptığı açıklamada İstanbul’daki güvenlik koşullarının, dünyanın diğer şehirlerinde de farklı olmadığına değinerek, “Bu sadece Türkiye’nin şehirlerinde değil her şehirde aynı şekildedir. Ben İstanbul’da ne kadar güvendeysem diğer şehirlerde de aynı şekilde güvendeyim. Bugün 30 ülkeden sanatçı bu festivalde var ve 7 dilde dostluk mesajını Alanya’dan dünyaya veriyoruz. Bu benim tüylerimi diken diken ediyor. Bu çok önemli. Hep biriz, dostuz, aynıyız. Dizilerimiz birçok ülkede izleniliyor. İzlerken hep aynı duyguları yaşıyor, ağlıyor ve gülüyoruz” diye konuştu. İHA

Yayınlanma Tarihi:11:05,