Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yağmur Banda kimdir? Survivor Yağmur yeniden eleme potasında…
Yağmur Banda kimdir? Survivor Yağmur yeniden eleme potasında…
Survivor 2018 başlangıcında yüksek bir performans sergileyen ancak daha sonra bu performansı koruyamayan Yağmur Banda yeniden eleme potasına girdi. Survivor Yağmur bu hafta elenecek mi? Survivor Yağmur Banda kimdir?
Magazin 26 Mart 2018 - 22:29

Survivor’da Gönüllüler dokunulmazlık ödülünü kaybetmiş ardından haftanın en yüksek performansını sergileyen Birsen Bekgöz, Yağmur Banda’nın ismini söylemişti. Son zamanlarda düşük performansı ile geride kalan Yağmur Banda kimdir?

Yağmur Banda’nın Taekwondo alanında Türkiye Şampiyonluğunun yanı sıra bir çok defa 2.lik ve 3.lük dereceleri var. Survivor 2018 All Star-Gönüllüler yarışmasında Gönüllüler takımında yer alan Yağmur Banda’nın hayatına dair detaylar…

Yağmur Banda, 1998 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Spor kariyerinde başarılı olan Banda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Taekwondo takımında yer alıyor. 2012 yılında 55 kiloda Türkiye Taekwondo şampiyonluğu elde eden genç sporcunun annesi Deniz Eryılmaz Banda, babası ise Hamit Banda’dır. 2006 yılında başladığı Taekwondo sporunun yanı sıra birçok spor dalıyla ilgilenen Yağmur Banda, özellikle yüzme dalında başarısı ön plandadır.

Yağmur Banda, Survivor 2018 All Starlar-Gönüllüler yarışmasında Gönülüler kadrosunda yer alıyor.

Yağmur adaya gelmeden önce şunları söylemişti:

“İzmir'de başlayan hırslı yolculuğumun sonundayım.. Dominik Cumhuriyetine hakim olmaya gidiy orum.. Hayatım boyunca istediğim herşeyi emek vererek başardım,hep mücadele ettim.. Bu yola hedeflerim için çıktım. Beni tanımadan, görmeden seven tüm takipçilerim, her an destekçim olan ailem ve arkadaşlarım, bundan sonraki etapta desteğinize daha fazla ihtiyacım olacak..Sizleri cok seviyorum.Ben kendime güveniyorum siz de güveninizi eksik  etmeyin.. Hoşçakalın”