Yalaza final yapıyor! Yalaza neden bitiyor?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yalaza dizisi 20. bölümünde final yapıyor. İzleyiciler Yalaza neden final yapıyor? sorusunun cevabı merak ediliyor. Yalaza final bölümünde neler yaşanacak? İşte Yalaza dizisi ile ilgili son gelişmeler...

Yalaza final yapıyor! Yalaza neden bitiyor?

Yalaza dizisi ekrana veda ediyor. Yalaza 20. bölümde final yapıyor. Yalaza dizisinin oyuncu kadrosunda Sinan Taymin Albayrak, Didem Balçın, İpek Tuzcuoğlu, Hasan Kaçan, Kadir Çöpdemir ve Erol Aksoy yer alıyordu. Peki Yalaza dizisi neden bitiyor? İşte detaylar..

YALAZA NEDEN BİTİYOR?

5 Şubat Pazartesi günü ekrana gelecek olan dizinin final bölümünde, İbrahim ve Nalan'ın evliliği Alev'i Ejder'in tarafına çekmiştir. İbrahim ise Arda'yı mahkemede geri alabilmek için elinden gelen her şeyi ortaya koymuştur. Fakat mahkeme günü geldiğinde Ejder'in elinde sürpriz bir tanık vardır.

Günümüzde birçok dizi reyting canavarına yenilerek final yapıyor. Yalaza dizisinin de reytinglerde beklentileri karşılayamaması nedeniyle final kararı alındığı iddia edildi.

 

YALAZA DİZİSİNİN HİKAYESİ

49 yaşında, Taraklı doğumlu marangoz İbrahim Akartürk. Dört yetişkin kızını, afacan küçük oğlunu, bunamaya başlamış bir türlü ölmeyen babasını ve evin etrafında kasap kedileri gibi dolanan damat adaylarını saymazsak, pek bir sıkıntısı yok. Ta ki, hayatının o “en önemli gün”ü gelene kadar.

Karısını kaybedeli 10 sene olan İbrahim, babasının ve ahalinin zoru ile, sevmediği bir kadına, Nalan'a talip olur. Ancak, hayatı yemek tenceresinden gören Nalan'ın ikram ettiği bir mantar, İbrahim'teki bir alerjik reaksiyonu tetikler, geçici bir felç durumu yaşar. Üstelik tam da o anda, Taraklı'ya henüz gelen Alev, arabasıyla İbrahim'e çarpar.

Öldü sanılan İbrahim, tezcanlı hemşehrilerinin gazıyla musalla taşına konur. Bu, İbrahim'in öldüğü gündür! Ama aynı zamanda dirildiği gündür bu: çünkü Alev'i yıllar sonra ilk defa o gün görür. Hayatının aşkı, yaşamadığı her şeyi simgeleyen, yeni bir soluk, yeni duygular ve yaşamak için yeni bir sebep. İbrahim'in hayatı, bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır.

Basit bir marangozdur, ama şimdi organik tarım yapan, laptopundan tarım borsasını izleyen bu şehirli kadına aşıktır. Dört yetişkin kızı, üç uçuk damat adayı, ikide bir karakollardan topladığı bunak babası, ele avuca sığmaz küçük oğlu ve peşini bir türlü bırakmayan Nalan. Taraklı'lı bu “Çağdaş Nasrettin Hoca”nın etrafında da çılgın bir topluluk var:

Alman kahveci Helmut, Deli Kezban, Milliyetçi Fatih Weissmüller… Mafyacılık oynayan Oral Abi, yardımcısı İsmail… Postacı Asil… Kazıkçı arsa spekülatörü Yaşar… Falcı Nazmiye ve diğerleri… İbrahim'in başına gelen, “pişmiş tavuğun başına” gelmeyecek ve bu çılgın korodan, insanın kanını kaynatan bir ritm çıkacak: YALAZA!..