Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yankı Alper kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte müzisyen hakkında merak edilenler…
Yankı Alper kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte müzisyen hakkında merak edilenler…
Küçük yaşlarından itibaren müzikle iç içe olmuş Yankı Alper kimdir? Yankı Alper kaç yaşında ve nerede doğdu? İşte ünlü müzisyen Yankı Alper ile ilgili merak edilenler...
Magazin 20 Nisan 2018 - 14:48

Yankı Alper kimdir? Kaç yaşında ve nereli? soruları bugünlerde magazin gündeminin merak ettiği konuların başında geliyor. İşte çocukuğundan bu yana müziğe ilgi duyan müzisyen hakkında az bilinenler ve merak ettikleriniz…

YANKI ALPER KİMDİR?

Yankı Alper, 1982 yılında Mersin’de doğdu. Mersin Özel Toros Koleji’ni bitirdikten sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümünü kazanan Alper, üniversitenin müzik bölümüne geçiş yaparak eğitimine devam etti.

Küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymaya başlayan sanatçı, kariyerine Kıbrıs’ta solistlik yaparak başladı. 2005 yılında İstanbul’a yerleşen Yankı Alper, İstanbul’daki çeşitli mekanlarda sahne almaya başladı. Sanatçı, kendi ismini taşıyan ilk albümü “Yankı Alper”i 2010 yılında müzikseverlerin beğenisine sundu. “Ben Bir Kere Sevmişim Seni”, “Madem”, “O Gün Bu Gün Değil” ve “Bin Pişmanım” isimli şarkıların Yankı Alper’e ait olduğu albümün çıkış şarkısı olarak “Kaç Yazar” isimli şarkı seçildi.

yanki-alper-instagram

Sanatçı, 2011 yılında Çarşı taraftarlarıyla birlikte seslendirdiği “Beşiktaşım Sevmişiz Seni” isimli marşı, Beşiktaş taraftarına armağan etti. 2014 yılında sözü ve müziği kendisine ait” İmdat” isimli şarkısını müzikseverlerle buluşturan Yankı Alper, 2015 yılında “Sahi” isimli EP’sini yayımladı.

2017 yılında Prof. Dr. Alper Çelik ile birlikte seslendirdiği, sözü ve müziği kendisine ait “Dalavere” isimli şarkısını yayımlayan Alper, 2018 yılında ise “Ya Siyah Ya Beyaz” isimli şarkısıyla dinleyicilerinin karşısına çıktı.