Sözcü Plus Giriş

‘Yansın Geceler’ şarkısıyla tanınan ‘Heijan’ gözaltına alındı

İstanbul'un da aralarında bulunduğu 29 ilde operasyon; 62 kişi gözaltında... Gözaltına alınanlar arasında şarkılarıyla milyonlarca dinlenme rakamına ulaşan Doğan Tarda da var.

null
Güncellenme: 13:55, 28/11/2017
‘Yansın Geceler’ şarkısıyla tanınan ‘Heijan’ gözaltına alındı

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Daire Başkanlığı ile Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı internette uyuşturucu kullanımını özendiren içerikte paylaşımlarda bulunan, uyuşturucu kullanımını anlatan ve uyuşturucu kullanımıyla ilgili düzenek tarifleri yapan kişileri yakalamaya yönelik İstanbul’un da aralarında bulunduğu 29 ilde ‘Şehit Arda Can’ operasyonu düzenlendi.

SOSYAL MEDYADA FENOMEN OLMUŞTU

Operasyon kapsamında İstanbul’da ‘Yansın Geceler’ şarkısıyla Youtube üzerinden milyonlarca dinlenme rakamına ulaşan ve Heijan adıyla tanınan Doğan Tarda’nın da aralarında bulunduğu 16 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Türkiye genelinde ise 62 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

POLİS, ‘ADANA MERKEZ PATLIYOR HERKES’ ŞARKISINI SÖYLEYENİN PEŞİNDE

Ankara merkezli başlatılan operasyonda sosyal medya hesaplarından uyuşturucuyu övücü ve özendirici paylaşım yapanlara yönelik 29 ilde eş zamanlı düzenlenen narkotik operasyonlarının Adana ayağında 6 kişi yakalandı. Polis, ‘Adana merkez patlıyor herkes’ şarkısıyla video paylaşım sitelerinde rekor izleyici sayısına ulaşan Ramazan A.’yı da yakalamak için çalışma başlattı. Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Daire Başkanlığı ile Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından başlatılan operasyonda 81 kişiyi yakalama kararı çıkarıldı. Adana’daki operasyona, göreve giderken kendi kullandığı motosikletle taksiye çarpıp şehit olan polis memuru Arda Can’ın adı verildi. Sabah erken saatte belirlenen adreslere operasyon yapan polis, 6 kişiyi yakaladı. Sosyal medya hesaplarında uyuşturucuyu övdüğü iddia edilen 6 kişi sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Operasyonda sosyal medyada çok izlenenler arasında bulunan ve sözleri ile uyuşturucuyu övdüğü ve özendirdiği belirtilen, ‘Adana Merkez Patlıyor Herkes’ şarkısını söyleyen Ramazan A.’yı yakalama çalışmaları sürüyor. Ramazan A.’nın söylediği şarkının video paylaşım sitelerinde 43 milyondan fazla izleyici sayısına ulaştığı görüldü.

(DHA)

Yayınlanma Tarihi:11:43,