Yapımcı yönetmen Murat Erakalın İnegöl’de gözaltına alındı

Ünlü yönetmen Ülkü Erakalın'ın yapımcı ve yönetmen oğlu Murat Erakalın, Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde yakalanarak gözaltına alındı.

Yapımcı yönetmen Murat Erakalın İnegöl’de gözaltına alındı

Bir tanıdığının kredi kartı ile para çekip ödemediği gerekçesiyle yargılandığı davada hakkında kesinleşmiş 5 yıl 3 ay hapis cezası bulunan Yeşilçam'ın ünlü yönetmenlerinden Ülkü Erkalın’ın yapımcı ve yönetmen oğlu Murat Erkakalın Bursa'nın İnegöl İlçesi’nde yakalanarak gözaltına alındı.

erakalin-ic-2

Mersin'de bir tanıdığının kredi kartı ile para çekip ödemediği iddiasıyla ‘Güveni kötüye kullanmak’ suçundan yargılanan ve 5 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Murat Erakalın, bir otelin reklam filmi çekimi için geldiği Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde jandarma tarafından gözaltına alındı. Murat Erakalın, jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

erakalin-ic
MURAT ERAKALIN KİMDİR?

Murat Erakalın, ünlü yönetmen Ülkü Erakalın’ın oğludur. Kendi de babası gibi yönetmenlik yapmış 2000’den bu yana birçok projede yer almıştır. Bunlardan en bilindikleri Japonyalı Gelin, Dudaktan Kalbe ve Kara Gün’dür. Ünlü yönetmen Ülkü Erakalın 2016 yılının Nisan ayında hayatını kaybetti.

ÜLKÜ ERAKALIN KİMDİR?

Ülkü Erakalın, konservatuvar öğreniminin ardından 1950’li yılların sonunda başladığı yönetmenlik kariyeri boyunca Yeşilçam’ın en üretken sinemacılarından biri oldu. Sinemaya Lütfi Ö. Akad’ın asistanlığını yaparak başlayan Erakalın’ın ilk filmi, 1961 yılında çektiği “Unutamadığım Kadın” oldu. Daha sonra “Beklenen Şarkı”dan, “Yıldızların Altında” ve “Çığlık Çığlığa Bir Sevda” da dahil 200’e yakın filme imza atmış olan Erakalın aynı zamanda Duygu Film’de yapımcılık yaptı ve anılarını içeren dört kitap kaleme aldı.

Loading...