Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yaşar Gaga kimdir?
Yaşar Gaga kimdir?
Ünlü şarkıcı ve Sezen Aksu'nun menajeri Yaşar Gaga kimdir? Uzun dönem Sezen Aksu'nun vokalistliğini üstlenen Yaşar Gaga, Cushing sendromu nedeniyle hayatını kaybetti. Ölümü ile sanat camiasını yasa boğan Yaşar Gaga'nın hayatı merak ediliyor. İşte Yaşar Gaga ile ilgili ayrıntılar...
Magazin 7 Mart 2018 - 12:58

Yaşar Gaga hayatını kaybetti ve birçok kişi Yaşar Gaga’nın hayat hikayesini merak etmeye başladı. Tanınmış menajer ve şarkıcı Yaşar Gaga’nın ani ölümü sevenlerini üzdü. Yaşar Gaga’nın Cushing sendromu nedeniyle hayatını kaybettiği belirtiliyor. Sezen Aksu’nun yakın arkadaşı ve menajeri olarak bilinen Yaşar Gaga kimdir? İşte ayrıntılar…

YAŞAR GAGA KİMDİR?

Yaşar Gaga, Marmara Üniversitesi Tekstil bölümünden mezun oldu1997 yılında Betonova isimli bir albüm çıkardı. 2017 yılında Yaşar Gaga Alakasız Şarkılar isimli albümde Türkiye’nin önde gelen sanatçılarını bir araya getirdi. Alakasız Şarkılar albümünde Sezen Aksu, Tarkan, Nazan Öncel, Özkan Uğur, Sertab Erener, Aşkın Nur Yengi, Serdar Ortaç, Serkan Kaya, Göksel, Mustafa Ceceli, Teoman, Soner Sarıkabadayı, Kibariye, Dilber Ay, Suzan Kardeş, Gonca Vuslateri, Rubato, Onur ve Halik Koçak şarkılar seslendirdi.

Şarkıcı Yaşar Gaga sağlık durumunda son gelişme! Sezen Aksu'nun yakın dostu…

CUSHING SENDROMU NEDİR?

Cushing sendromu, 1932 yılında Harvey Williams Cushing tarafından tanısı ilk kez konmuş olan kortizol hormonunun olağanın üstünde bir düzeyde olduğu durumlarda ortaya çıkan belirtiler bütünüdür. Cushing sendromunun alışılmış nitelikleri kilo artması, obezite, kan basıncının artması (hipertansiyon), ve derinin zayıflaması sonucu oluşan çizgilerdir. Her hastada belirtilerin tümü gözlenmeyebilir.

Belirtilerin ağırlığı ve niceliği hastanın ne denli uzun bir süredir kortizol etkisinde kalmasına bağlıdır. Ancak kimi belirtiler bu durumdan bağımsız, iveğen olarak da gelişebilir. Örneğin, özellikle uyluk kemiğinin baş bölgesinin iveğen doku ölümüne uğraması (akut aseptik nekroz) çok kısa bir süredir hafif izleyen, ya da yıllardır ağır izleyen Cushing sendromlu hastalarda da rastlanabilir.

Cushing hastalığı hipofiz bezinin böbreküstü bezini uyaran adrenokortikotrop hormonu (ACTH) fazla ürettiği durumlarda ortaya çıkan bir hastalıktır. Cushing hastalığı Cushing sendromunun en sık rastlanan nedenidir. Cushing hastalığına hipofiz bezinin fazla büyümesi (hiperplazi) ya da bir tümör neden olur. Cushing hastalığı olan insanlarda çok fazla ACTH bulunur. ACTH bir stres hormonu olan kortizolün üretimini ve salınımını kontrol eder. Yani çok fazla ACTH demek çok fazla kortizol demektir.

Gövde fazla kilolu, kol ve bacaklar ince, yüz yuvarlak ve tombuldur. Akne ya da cilt enfeksiyonları, karında, uyluklarda ve göğüste mor çatlaklar, kolay morarabilen hassas bir cilt, ensede yağ toplanması, zayıf kaslar, sırt ağrısı, kemik ağrısı ve kemiklerde hassasiyet gibi belirtileri vardır.
Y

Son güncelleme: 18:19 - 07.03.2018