Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yener Bulut kimdir? Ümit Durak kimdir? İşte ikili hakkında merak edilenler…
Yener Bulut kimdir? Ümit Durak kimdir? İşte ikili hakkında merak edilenler…
Yener Bulut Ümit Durak ikilisi O Ses Türkiye yarışmasında finale kalmayı başardı. Yarışmanın izleyicileri Yener Bulut kimdir, Üm,t Durak kimdir merak ediyor. İşte Yener Bulut-Ümit Durak ikilisinin hayat hikayesi...
Magazin 4 Şubat 2018 - 17:04

O Ses Türkiye performansları ile izleyicilerden tam not alan Yener Bulut Ümit Durak ikilisi bu akşam finalde yarışacak. Merak edilen Yener Bulut kimdir ve Ümit Durak kimdir sorularına izleyiciler Google’da yanıt arıyor. İşte ikili hakkında tüm merak edilenler…

YENER BULUT KİMDİR?

Elbistan Nurhaklı olan Yener Bulut, 2013 yılında atandığı Adana Karataş’ta müzik öğretmenliği görevini sürdürmektedir. Yener Bulut&Ümit Durak, O Ses Türkiye sahnesinde Ladik Semahi şarkısını seslendirdiler. Başarılı bir performans sergileyen ikili tüm jüriyi döndürmeyi başardı.

Ümit Durak ile birlikte Şanlıurfa Harran Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan ikili, dostluklarını ilerleyen dönemlerde de sürdürdü. Aynı evde yaşayan ve aynı grupta müzik yaptıklarını belirten Nurhaklı sanatçı Yener Bulut, dostluklarının çok eski olduğuna değinerek, “1 yıl ara verdik. Ümit'ten teklif geldi. Beraber katılmak için karar verdik” açıklamasında bulunmuştur.

ÜMİT DURAK KİMDİR?

Ümit Durak, memleketi olan Van’da müzik öğretmenliği görevine devam etmektedir. Şanlıurfa’da müzik öğretmenliği bölümünü okurken tanıştığı ev arkadaşı olan Yener Bulut ile O Ses Türkiye yarışmasına katılan Ümit Durak, birçok kişinin merak ettiği isim oldu.

Mesleğini aşkla yapan Durak, müzik ile matematiği bir araya getirmeyi başarmıştır. İpekyolu ilçesindeki İMKB Fen Lisesinde müzik öğretmenliği yapan Durak, öğrencilere matematik derslerinde de yardımcı olmak istemiş ve bunun üzerine okulun matematik öğretmenlerinden pi sayısının temel özelliklerini öğrenerek bu sayıya ilişkin yazdığı sözleri, Barış Manço’nun “Kara Sevda” şarkısına uyarlamıştı.

Son güncelleme: 20:24 - 04.02.2018