Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yeşilçam’ın unutulmaz küçükleri
Yeşilçam’ın unutulmaz küçükleri
Türk sinemasına adlarını altın harflerle yazdıran çocuk oyuncuları sevmeyen yoktu.
Anıl ÇIRPAN
Magazin 23 Nisan 2016 - 01:29

Büyük rollerin koca yürekli çocuk kahramanları olarak Türk sinemasına adlarını altın harflerle yazdıran çocuk oyuncuları sevmeyen yoktu. Kimi zaman onlar için üzüldüğümüz, kimi zaman onlarla birlikte güldüğümüz işte o çocuk kahramanlar…

Gülşah Soydan Alkoçlar

Hülya Koçyiğit ve eski futbolcu Selim Soydan'ın kızı olan Gülşah Soydan Alkoçlar, kendi adını taşıyan pek çok filmde en sevilen çocuk yıldızlardan biri oldu. Sanatçı, sinema dünyasından ayrıldıktan sonra genç yaşta evlenerek mutlu bir yuva kurdu.

İlker İnanoğlu

1965 doğumlu olan İlker İnanoğlu, yönetmen Türker İnanoğlu ve oyuncu Filiz Akın'ın oğludur. ‘Yumurcak' karakteriyle oynadığı filmlerle ün kazanan sanatçı, son yıllarda ‘Arka Sokaklar', ‘Doktorlar' gibi yapımlarda da ekranların sevilen yüzlerinden olmayı sürdürdü.

Ömer Dönmez

AYŞECİK karakterini canlandıran Zeynep Değirmencioğlu ile kuzen olan Ömer Dönmez, 1960'larda ‘Ömercik' karakteriyle tanındı. Kimi zaman Filiz Akın ablasına eşlik edip darbuka çaldı, kimi zaman Ediz Hun abisine “Size baba diyebilir miyim amca?” dedi. Sanatçı, şu an 59 yaşında.

Parla Şenol

1956 doğumlu olan Parla Şenol, beş yaşında sinemaya başlayıp 38 film çevirdi. 12 yaşında sinemayı bırakan Şenol, daha sonra 17 yıl da şarkıcılık yapmıştır.

Sezer İnanoğlu

Çocuk yaşlarda ‘Sezercik' filmlerinde oynayan Sezer İnanoğlu, 1967 yılında dünyaya geldi. İnanoğlu, büyüyünce sinemayı bıraktı ve babası Berker İnanoğlu'ndan kalan film şirketinin başına geçti.

Zeynep Değirmencioğlu

‘AYŞECİK' film serisinin yıldızı Zeynep Değirmencioğlu henüz iki yaşındayken sinemada rol almaya başladı. Kendi adından çok Ayşecik adıyla tanınan Değirmencioğlu 1960'ların en ünlü çocuk yıldızıydı. Sanatçı, şu an 61 yaşında.

Son güncelleme: 09:55 - 23.04.2016