Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yıldız Tilbe’nin haciz isyanı
Yıldız Tilbe’nin haciz isyanı
Şarkıcı Yıldız Tilbe, geride bıraktığımız akşam Twitter hesabından kaybettiği bir davanın sonucuyla ilgili paylaşımlarda bulundu.
Magazin 4 Nisan 2017 - 10:43

Yıldız Tilbe’nin 13 yıldır süren alacak davası aleyhine sonuçlanınca, Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Alınan sonuca son derece üzüldüğü ve sinirlendiği belli olan Tilbe, çok sayıda paylaşımda bulunarak haksızlığa uğradığını iddia etti. İşte Tilbe’nin yazdıkları:

“Atmadığım taklit bir imzayla ‘Zarara uğradık’ deyip bunu para cezasına çevirtip yasal yaptırımla yıllarıma haciz koymaları çok ağırıma gidiyor. Benim kime hangi yıllarda kaç albüm yapıp sattığım bellidir. Bana albüm yapan kimse zarara uğramadı. Atmadığım imzalı mukavelenin, uğradık denen zararı nasıl bi zarardır ki her bir şeyime, bugünüme ve yıllarıma haciz koyuldu. Ben böyle bir mukavele imzalamadım. İmzalasaydım yerine getirirdim. Şartları benim için ağır değil. Fakat imzalamadığım bir mukaveleyi niye, neden? Bazı kişiler ‘Davanı İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşı’ diyorlar. Ben niye ülkemi başkalarına şikâyet etmek zorunda bırakılayım ki? Şarkılar tüm zamanlı hala dijital CD ve bir sürü şekilde paraya dönüyor, bana mı geliyor? Bütün albümlerim sizde bütün platformlar elinizde, siz bütün kurumların içinde başında, parayı toplayan dağıtan siz, haczeden de siz… Beni bitirmeye and içmişler böyle bir nefret olabilir mi?
“NE GÜNAH İŞLEDİM”
Ben size ne yapmışım ki, bu kadar nedir yani! 23 yıldır şarkı söylüyorum 13 yıldır bu davayla uğraşıyorum. Ne günah işledim bilmiyorum. Ben kimseyi onlarca trilyon zarara uğratmadım, uğratamadım. O Allah çok büyük. Bana güç ve kuvvet versin. Ömür versin ben çalışır öderim. Fakat siz hiçbir şekilde ödeyemezsiniz. Bu da tesellim olsun. Benim şarkılarım hala satıyor dinleniyor, tıklanıyor, indiriliyor, bindiriliyor, açılıyor… Beni taşlarken duvarı arkasına saklandığınız evin sahibi sizi bilse semtine koymazdı. Bu yazdıklarımın hiçbir kurum ve isimle ilgisi yoktur. Alakalı kişiler kendini bilir. Sus sus sus nereye kadar yani! Sen biliyorsam herkes öğrenebilir. Madem dava bitti, cezam kesildi o zaman geçmiş olsun herkes de duysun. İşimle arama giren, bu işten nefret etmem için her şeyi yapan ve yaptıran, kafamı ve hislerimi bilinçli bozan kişileri Allah’a havale ettim. Kusura bakmayın, biraz ağır geldi.”

DAVANIN TARAFLARINDAN ERDEM CANLI YAYINDA KONUŞTU

Konunun tarafı yani Yıldız Tilbe’yle olan davasını kazanan müzik yapımcısı Deniz Erdem, Duymayan Kalmasın programına katılarak şu açıklamalarda bulundu: “Yıldız Tilbe bizden 2004 yılında 310 bin dolar para aldı, ödemedi. Kendisinin yazdığı gibi bunun albümle alakası yok. Ev alacağını söyleyerek benden para aldı. Bu sırada kendisiyle yeni bir sözleşme yapmıştık. Ancak bu sözleşmenin koşullarına uymadı ve Erol Köse ile anlaştı. ‘Dava aç paranı alabilirsen al’ dedi. Bu dava 4 defa bilirkişiye gitti. Bilirkişinin karşısına çoğu kez tuhaf şekillerde çıktı. Kendisini belki de fakir göstermek adına, ayağına farklı ayakkabılar giydi, salaş kıyafetlerle heyetin karşısına çıktı.”

yildiz-tilbe-ic
Son güncelleme: 12:23 - 04.04.2017