Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yılmaz Erdoğan: Sadece Cem ve Şahan değil…
Yılmaz Erdoğan: Sadece Cem ve Şahan değil…
Film dağıtım ve sinema işletmeleri ile yaşanılan fiyat anlaşmazlığı nedeni ile son çektiği filmi 'Organize İşler Sazan Sarmalı' filmini vizyona sokmayan ve "Sinema sektörü bitme noktasına geldi" diyen ünlü oyuncu ve senarist Yılmaz Erdoğan önceki gün İstinyePark'da objektiflere takıldı.
Emre ÇEVİK
Magazin 30 Aralık 2018 - 08:11

Öğle saatlerinde bir toplantı için alışveriş merkezine gelen ve toplantı sonrası aracını beklerken gazetecilere poz veren Yılmaz Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin protestonun son durumunu sorması üzerine soruları yanıtlayan ünlü oyuncu, “Arkadaşlar biz kararlıyız, Türk sinemasını bir şekilde kurtarmak zorundayız. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bir mutabakat metni hazırladık, Film dağıtım ve sinema işletmelerini ile toplantılar yapıyoruz. Bizi anlayan ve hak veren firmalar var, tam tersi anlaşmaya yanaşmayan firmalar da var. Yakın zaman da bu iş bir sonuca bağlanacak. Bizimle olanlar ile yolumuza devam ederiz. Eskiden ‘Filmimiz tüm sinemalarda’ diyorduk. Anlaşma sağlayamazsak, anlaşma sağladıklarımızın ismini söyleyerek ‘Filmimiz sadece bu sinemalarda’ deriz” şeklinde konuştu.

“BU SADECE BENİM SORUNUM DEĞİL”

Gazetecilerin ‘Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’ın da vizyona girmeye hazırlanan filmleri vardı ve onlar da size destek oluyorlar’ demesi üzerine söze giren Yılmaz Erdoğan, “Tabi ki, bu sadece benim sorunum değil ki. Türk sinemasının sorunu, sadece Cem ve Şahan değil Türk sinemasını kurtarmak isteyen herkes bize katılıyor. İnsanlar da film izlemek istiyorlar, merak etmesinler. Kısa sürede bu sorunlar çözülecek inanıyorum. Dediğim gibi baktık, bütün gruplar bizimle anlaşmıyor, biz de anlaşanlarla yolumuza devam eder, yine de filmlerimizi sevenlerimiz ile buluştururuz” dedi. Kısa süren sohbetin ardından gazetecilere teşekkür eden Erdoğan aracına binerek alışveriş merkezinden ayrıldı.