Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yonca Lodi gözyaşlarına hakim olamadı
Yonca Lodi gözyaşlarına hakim olamadı
Şarkıcı Yonca Lodi 12. Anadolu Romatoloji Günleri kapsamında, Kıbrıs'ta bir otelde sahne aldı.
Emre ÇEVİK
Magazin 8 Mayıs 2019 - 07:31

Lodi, konserine hareketli parçalar ile start verdi. Repertuvarında yer verdiği unutulmaz Türk Sanat Müziği eserlerinin yanı sıra seslendirdiği duygusal aşk şarkıları ve türkülerle dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatan güzel sanatçı, finalde ise göz yaşlarına hakim olamadı.

YONCA’YI ÜZEN JÜBİLE KARARI

Şarkıcı, yaklaşık yirmi beş yıldır aynı sahneyi paylaştığı orkestra şefi ünlü müzisyen Uluğ Aydeniz’in sahnelere veda kararı dolayısıyla duygusal anlar yaşadı. Kariyerinin ilk günlerinden bu güne aynı sahneyi paylaştığı yol arkadaşının bu kararını sahne sonuna kadar profesyonel bir olgunlukla karşılayan Lodi, son şarkıda ise duygularına teslim oldu. Soluğu orkestra şefi ve yol arkadaşı Uluğ Aydeniz’in yanında alan güzel sanatçı, çeyrek asırlık dostuna uzun uzun sarılarak göz yaşı döktü.

Bu anlarda hayranları tarafından yoğun alkışlarla teselli edilen Yonca Lodi, “Benim müzik yolculuğuma, mutlu günlerim, büyük acılarıma, kısacası her şeyime tanıktır bu adam. Şimdi burada ondan ayrılmak… Bu son sahnemiz demek benim için kolay kabul edilebilir bir şey değil. Kusura bakmasın, ben bunu bir jübile olarak değil, kısa bir ara olarak kabul ediyorum. Burada olduğunuz için bu geceyi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ediyorum. İnşallah bir gün bir yerlerde yine şarkılar söyleyeceğiz. O güne kadar kendinize çok ama çok iyi bakın” sözleriyle konserinin finalini yaptı.

Etiketler