Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
YSK’nın kararına bir tepki de Fazıl Say’dan geldi
YSK’nın kararına bir tepki de Fazıl Say’dan geldi
YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararı üzerine, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'dan çok konuşulacak bir açıklama geldi.
Magazin 7 Mayıs 2019 - 10:01

Fazıl Say, yenilenecek İstanbul seçimleri ile ilgili sosyal medya sayfasından paylaşımlar yaptı. Paylaşımında İstanbul’da seçimi kazanan kişinin Ekrem İmamoğlu olduğunu söyleyen Say, CHP’ye de alınan bu karar sonrası bir tavsiyede bulundu.

“20’SİNİ DE EKREM İMAMOĞLU KAZANACAK”

YSK’nın İstanbul seçimleri ile ilgili kararının ardından Ekrem İmamoğlu’nun fotoğrafını paylaşan Fazıl Say, paylaşımın altına şu notu düştü: “Biz İstanbul’da yaşayanların başkanı artık Ekrem İmamoğlu’dur! 20 kere de seçim yenilense, 20’sini de Ekrem İmamoğlu kazanacaktır!”
“BU KARARA PES”

“Bu karara; Pes! Yazık bu ülkeye, ne kadar güven sarsıcı 16 milyonluk şehir için. Türkiye’ye üzülüyorum, yazık, ekonomisine, imajına. Huzur, uzlaşı mı aranıyordu? Böyle mi aranıyor? Cumhuriyet Halk Partisine tavsiyem boykot etmeleridir. Atatürk yüreğimizdedir.”