Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yunus Emre Özden kimdir? Survivor Yunus Emre kaç yaşında, mesleği ne?
Yunus Emre Özden kimdir? Survivor Yunus Emre kaç yaşında, mesleği ne?
Survivor 2020'nin özellikle son zamanlarında en fazla konuşulan isimlerinden biri Yunus Emre Özden oldu. Hem gösterdiği performans hem de zaman zaman yaşadığı tartışmalarıyla gündemde olan Yunus Emre, sporcu kimliyle de biliniyor. Peki Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşındadır? İşte Yunus Emre Özden'in hayatı...
Magazin 10 Haziran 2020 - 00:26

Survivor 2020’ye sonradan katılan isimlerden olan ve ilk olarak Gönüllüler takımına daha sonra ise Ünlüler takımına geçen Yunus Emre Özden, son olarak haftalık takımlarda Kırmızı takımda mücadele etti. Son haftalarda gösterdiği başarılı performans ile gündemde olan Yunus Emre, zaman zaman ise tartışmalarla adı anıldı. Peki Survivor Yunus Emre Özden kimdir?  MMA dövüş sporuyla ilgilenen Survivor Yunus Emre’nin biyografisi…

YUNUS EMRE ÖZDEN KİMDİR?

Yunus Emre Özden, 29.03.1993 istanbul Silivri’de doğdu. 1.85 boyunda, 82 kilo olan yarışmacı halen silivride ikamet ediyor. 2 çocuklu ailenin tek oğluyu olan Survivor Yunus Emre’ni annesi Filiz Özden ev hanımı, babası Kemal Özden ise Silivri – Yenibosna arası hatlarda şoförlük yapıyor. Aaçık öğretim fakültesi ulaştırma lojistik okuyor.

Lise hayatında yaşadığı bir rahatsızlık sonucu çok kilolu olduğunu söyleyen yarışmacı, tedavi sonucu aldığım kilolarla çok dalga geçildiği için okul asla sevemediğini ifade ediyor. Bu yüzden tedavisi bitince okul sonrasında şehir stadında koşmaya gitmiş ve 96 kilodan 64 kiloya düşmüş.

17 yaşıma geldiğinde başvuru yaptığı ajanslarla katalog çekimleri yapmaya başladı. 18-19 yaşında fashion weeklerde çıkmaya başladı.

Modelliğin bir parçasının spor olduğunu söyleyen Survivor Yunus, kum torbası başında uzun saatler geçirmiş. Çocukken hep dövüşçü olmayı hayal ettiğini ama ailenin engellediğini söylüyor. Daha sonra salona gelen profesyonel kick boxer güreşçi ve karatecilerle yaptığı antrenmanlarda onlardan daha iyi olduğunu fark etmiş.

Evleneceği kızın babasının daha normal işler yapması için baskı kurmuş. Bu dönemde lise mezunu olması nedeniyle şoförlük yapmış. Sonrasında Silivri’de çeşitli fabrikalarda çalışmış. Geçim sıkıntıları nedeniyle biten evliliğinin ardından MMA dövüşlerine katıldı.

2019’da Türkiye 3.sü, İstanbul 2.si oldu. Yaşadığım yerde çok sevildiğini ve özellikle kız çocuklarına bedava olmak üzere çocuklara dövüşmesini öğrettiğini, modellik ve yardımcı oyunculuk işlerine koşturduğunu söyleyen Survivor Yunus’un bir hayali de aksiyon filmi çekme, dövüş kulüpleri sahibi olma.

MMA federasyonunun bile hocam diyerek hitap ettiği bir manken dövüşçü olduğunu söylüyor. MMA’nın kötülüklerden arınma yolu ve kendi çapında başarısızlıklardan başarılar çıkarma öyküsü olduğunu belirtti.