Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yusuf Karakaya kimdir, kaç yaşındadır? Survivor Yusuf hangi sporla uğraşıyor?
Yusuf Karakaya kimdir, kaç yaşındadır? Survivor Yusuf hangi sporla uğraşıyor?
Survivor 2019'da Türkiye ve Yunanistan takımları karşı karşıya geliyor. Türk takımının favori isimlerinden biri ise Yusuf Karakaya... Genç yaşına rağmen kick boks alanında birçok başarıya imza atan sporcunun hayatı hakkında ayrıntılı bilgiler haberimizde yer alıyor. İşte Yusuf Karakaya'nın hayatı...
Magazin 5 Şubat 2019 - 20:34

Seyirciler Google’den “Yusuf Karakaya kimdir?” sorusunun cevabını araştırıyor. İlginç bir hayat hikayesi olan Survivor Yusuf bu senenin en çok merak edilen yarışmacıları arasında yer alıyor. Survivor Yusuf’un en büyük hedefi birgün UFC'de Türk bayrağını dalgalandırmak.

YUSUF KARAKAYA KİMDİR?

2 Ekim 1994 Elazığ doğumlu Yusuf Karakaya, 14 yaşına kadar Elazığ'da yaşadı. Arkadaşının antrenmana çağırması sonucu kick boks ile tanıştı. Ailesi sporun çok gelecek getireceğini düşünmediği için kendisini başta desteklemedi; ama o hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi. İnternetten takip ettiği bir kulüp vardı, ailesinden habersiz Antalya'ya gitti. Kulübün kapılarını ona açtılar, antrenörü kendisine büyük destek oldu. Salonda yatıp bütün gün antrenman yapıyordu, ilk girdiği Türkiye Şampiyonası'nda madalya kazandı. Daha sonra amatörde Türkiye geneli ve uluslararası birçok başarı yakaladı.

18-19 yaşlarında artık bu işi profesyonel olarak yapması gerektiğini düşünmeye başladı, biletini aldı ve Tayland'a gitti. Hazır değildi ama para kazanması gerekiyordu, dövüşmeyi kabul etti. O bölgenin kemeri için Amerikalı rakibiyle maça çıktı. 4. rauntta rakibini nakavt ederek kazandı. Tayland'ın en büyük dövüş kulübü kendisine sponsor oldu. Tayland'ın en büyük 3 organizasyonuna çıktı ve nakavtla şampiyon oldu, kral ve kraliçe kupalarını kazandı. 1.5 yıl Tayland'da kaldıktan sonra Türkiye'den maç teklifi geldi. Zamanın en büyük dövüşçüsü Nieky Holzken ile dövüşmek için maça çıktı; ancak burnu kırıldı ve doktor kararı ile maç bitti. Sakatlığı çok uzun sürdü, 1.5 yılı hastanede 6 ameliyat ile geçti. 6 ay önce yeniden dövüşe başladı. Slovak rakibini 2 rauntta nakavt etti ve kazandı. Antrenmanlarına aktif olarak devam ediyor. En büyük hedefi birgün UFC'de Türk bayrağını dalgalandırmak.