Zafer Algöz’den Okan Bayülgen’e ağır suçlama: Bizim işlerimizi kendi üzerine aldırmış

Oyuncu Zafer Algöz, 'Jülide Ateş'le 40' programına konuk oldu. Algöz, yıllar önce Okan Bayülgen'le aralarının açılmasının nedenine ilişkin sorulan soruya, "Bizim yaratıcılığımızdaki işleri noterde kendi üzerine aldırmış" yanıtını verdi.

Haber Global’de ‘Jülide Ateş’le 40’ programına oyuncu Zafer Algöz konuk oldu. Oyuncuya sorulan “Cem Yılmaz’ı Okan Bayülgen’e tercih mi ettiniz?” sorusuna içtenlikle yanıt verdi.

Algöz, Okan Bayülgen için, “Bizim yaratıcılığımızdaki işleri noterde kendi üzerine aldırmış. Baktım ki tatsızlık olacak çünkü bütün bunlar yaşandıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi hayata devam etmenin bir anlamı yok” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN BİR NUMARASI”

Zafer Algöz, şunları söyledi:

* İkisi çok farklı. Okan Bayülgen bence radyo ve televizyon için ideal biri. Ama Cem Yılmaz çok farklı biri. Benim ölçülerime göre 25 senedir falan Türkiye’nin 1 numarası. Hem komedyen olarak hem de yaptığı sinema filmleri, senaryolarıyla.

* Okan Bayülgen ile ‘Zaga’ ve ‘Televizyon Çocuğu’ döneminde beraber çalışmıştık, yönetmenimiz de Şafak Bakkalbaşıoğlu’ydu. Oradaki konseptimizde hiç yazılı metin yoktu. Bazen yazarlarla çalışmak istedik, baktık kafamız onlara hiç uygun değil doğaçlama yapmaya karar verdik.

“BİZİM ADIMIZ NEDEN GEÇMİYOR?”

* Daha sonra ‘Dudu Teyze’ mesela benim bulduğum bir karakterdi. Cihangir’de oturuken evimin tam karşı katında bir kadın vardı. Oradan aşağıya bakarak çocukların oğlunun arabasına yanaşmasına sinir oluyordu. Kadın dikkatimi çekti ben de bunu Okan’a anlattım.

* Sonra biz bunu televizyonda kullanmaya başladık. Bir dönem geçtikten sonra şunu öğrendim ki orada yapmış olduğum, benim de yaratıcılığını üstlendiğim o işleri Okan bize haber vermeden kendisi gidip kendi üstüne almış, noter üzerinde.

* Ben de o zaman sormuştum Okan’a, madem böyle bir şey yapıyorsun, noterden gidip bu projeleri tasdik ettiriyorsun, bizim neden adımız geçmiyor? Evet senin televizyon programında yapıyoruz ama benim neden adım geçmiyor?

“ŞOV DÜNYASININ KURALLARI BÖYLEDİR”

Algöz, sözlerine şu şekilde devam etti:

* E işte şov dünyasının kuralları böyledir’ falan dedi. Ben de ‘O zaman kusura bakma ben şov dünyasının kuralları değil, arkadaşlık kurallarına göre hayatımı devam ettiriyorum. Elbette şov dünyasının kuralları olabilir de böyle bir şey yapıyorsan benim haberimin olmasını dilerdim’ dedim.

* Sonra o dönem ‘Dudu Teyze’ye bir reklam teklifi geldi. Sanıyorum 4 bölümlük bir bilgisayar reklamı yapmıştık ona. Oradan da kendine ait bir para istedi.

* Ben işlerimi gönül işleriyle devam ettiren biriyim. Baktım ki tatsızlık olacak çünkü bütün bunlar yaşandıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi hayata devam etmenin bir anlamı yok. İşin tadı kaçtı. Kırgınlık olunca vedalaşalım dedik, vedalaştık.

Okan Bayülgen: Instagram büyük bir tiksintiyle sona erecek İlginizi Çekebilir Okan Bayülgen: Instagram büyük bir tiksintiyle sona erecek Okan Bayülgen'den çarpıcı açıklamalar: Televizyondan uzaklaştırılmıştım İlginizi Çekebilir Okan Bayülgen'den çarpıcı açıklamalar: Televizyondan uzaklaştırılmıştım