Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zafer Çika ne iş yapıyor? Demet Akbağ’ın eşi Zafer Çika kimdir?
Zafer Çika ne iş yapıyor? Demet Akbağ’ın eşi Zafer Çika kimdir?
Ünlü oyuncu Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika geçirdiği trafik kazası sonrasında hayatını kaybetti ve Zafer Çika kimdir sorusu merakla araştırılmaya başlandı. Peki Zafer Çika kimdir, mesleği ne?
Magazin 13 Mart 2019 - 07:20

Zafer Çika, acı bir olayla basının gündemine geldi. Ünlü tiyatrocu ve oyuncu Demet Akbağ, eşi Zafer Çika’yı bir trafik kazası sonrasında kaybetti. Zafer Çika’nın hayatı merakla araştırılmaya başlandı. İşte Zafer Çika’nın hayat hikayesi…

ZAFER ÇİKA KİMDİR?

Zafer Çika İzmir’de doğmuştur ve büyümüştür. Zafer Çika film yapımcısıdır. 30 Ağustos doğumlu olan Zafer Çika’nın hayatı Demet Akbağ’ın bir gazete röportajda anlattıklarına göre şu şekilde…

Zafer Çika şehrini, işini gücünü bırakıp aşkı uğruna İstanbul'a taşınır. Büyük aşktır onlarınki. “Çocuğumuz olursa evleniriz” diye düşünürler. Demet Akbağ 39 yaşına geldiğinde tam da yaşı dolayısıyla ‘O defteri artık kapattım' diye düşündüğü sırada hamile kaldığını öğrenir. Kimseye söylemez; 30 Ağustos Zafer Bey'in doğumgünüdür, o güne saklar bu sürprizi. Zafer Bey mutluluktan havalara uçar. Hemen evlenme planı yapılır. Ve Galatasaray-Milan maçını seyretmeye gittikleri gün, 19 Eylül 1999'da iki şahitle Milano'da evlenirler. 2000'de Ali dünyaya gelir. Demet Akbağ, Ali'li yıllarını hayatının en güzel yılları olarak tanımlar… Mayıs başında eşi kalp krizi geçiren Demet Akbağ zor günler geçirmişti.”

KAZA NASIL GERÇEKLEŞTİ?

İzmir’in Narlıdere ilçesinde ünlü sanatçı Demet Akbağ’ın eşi Zafer Çika’nın da içerisinde bulunduğu Pick-Up aracı, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı. Kazada emniyet kemeri takmadığı için araçtan fırladığı öğrenilen Zafer Çika ve aracı kullanan Muammer Renda, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Çika yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Çika'nın cenazesi, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Son güncelleme: 14:42 - 13.03.2019