Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zahide Yetiş kimdir? Hamile mi? Zahide Yetiş kaç yaşında ve nereli?
Zahide Yetiş kimdir? Hamile mi? Zahide Yetiş kaç yaşında ve nereli?
Zahide ile Yetiş Hayata programının sunucusu Zahide Yetiş kimdir? Güler yüzlü sunucu Zahide Yetiş kaç yaşında ve nereli? Zahide Yetiş hamile olduğunu canlı yayında açıkladı. İşte hayat hikayesi..
Magazin 15 Ocak 2018 - 12:19

En çok izlenen sağlık programlarından biri olan Zahide ile Yetiş Hayata’nın sunucusu Zahide Yetiş her gün uzman konukları ile ekranlarda. Bugün canlı yayında hamile olduğunu açıklayan Zahide Yetiş kimdir? İşte biyografisi…

Programında bir sürü ailenin tüp bebek tedavisi ile  bebek sahibi olmasını sağlayan Zahide Yetiş, yaptığı süpriz anne olmaya hazırlandığı açıklaması ile stüdyoda duygusal anlar yaşandı. 38 yaşındaki sunucu Yetiş hamile olduğunu bu sözleriyle açıkladı “Şimdiye kadar hep dualar aldım sizlerden, dualarınızla ve teveccühlerinizle her sabah beraber olduk. Şimdi sizinle en özel en güzel anımı paylaşma zamanı ben hamileyim.” Zahide Yetiş bir kere evlenip boşandı. Yetiş, işadamı Cem Arısoy ile Paris’te 16 Eylül 2014 tarihinde evlenmişti.

ZAHİDE YETİŞ KİMDİR?

Zahide Yetiş, 1979 yılında Avusturya, Viyana'da doğmuştur. Babası burs kazanıp okul için Viyana'ya gittiğinde yeni evli imiş ve Zahide orada doğmuştur. “Allah'ın emir ve yasaklarına uyan” demekmiş Zahide'nin anlamı. Anne tarafı Yunanistan – Selanik, baba tarafı Kütahya’dan İzmir’e gelmiştir. Bir kız, üç erkek kardeşi vardır. Zahide Yetiş çok küçükken anne babası boşanmışlar, o babaannesinin yanında İzmir'de büyümüştür. Ortaokul ve Lise yıllarında Güzel Konuşma, Şiir Okuma ve Kompozisyon Yarışmalarında birincilikler aldı. Lise eğitimini İzmir Özel Fatih Koleji'de tamamladı. Ardından 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

zahide yetiş

Çocukluk yıllarında TRT’de belgesel seslendirmeleriyle televizyonculuk hayatı başladı. Reklam Seslendirmeleri yanı sıra Haber Spikeri ve Metin Yazarı olarak görev yaptı.

DİKSİYON DERSLERİ VERDİ

TV8 ‘de “Kentlerin Dili” adlı programla Türkiye’yi dolaşarak 25 ayrı şehrin yarı belgesel programını yaptı. Altı yıl boyunca Türkiye'nin ilk Teknoloji Programı olan ‘İnternet TV' yi sundu, ‘İnternet Dünyası' adlı bir gazete köşesi hazırladı. İzmir Fatih Kolejinde Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon dersleri verdi.

TRT Kurumunda, İzmir ve Ankara televizyonlarında “Genç Gözüyle Tartışma” , “İnternet TV”, “Türk Site”, “Gün Başlıyor”, “Şans Karesi” ve “İzlenimler” gibi kadın, eğitim, kültür, eğlence ve tartışma ve yarışma programlarının sunuculuğunu yaptı.

Kanal D'de yayınlanan tam üç sezon “Doktorum” Programını Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ile beraber sundu. Daha sonra ATV’de “Zahide'yle yetiş hayata” adlı programda sunuculuk yaptı.

Zahide Yetiş bir kere evlenip boşandı. Zahide Yetiş, işadamı Cem Arısoy ile Paris’te 16 Eylül 2014 tarihinde evlendi. 19 Eylül 2014 tarihinde de İstanbul Kuruçeşme’de düğün yaptı.

Son güncelleme: 10:24 - 16.01.2018