Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zara eksi 30 derecede konser verdi
Zara eksi 30 derecede konser verdi
Zara, Kars'ta eksi 30 derecede hayranlarıyla buluştu. Sanatçı söylediği şarkılarla kâh neşelendirdi kâh duygulandırdı
Magazin 24 Şubat 2017 - 16:25

 

Şarkıcı Zara, Kış Festivali kapsamında Kars Sarıkamış’ta sahneye çıktı. Konser için getirilen ısıtıcı sistemini taşıyan TIR’ın yolda kaza yapması, maestro Tuluğ Tırpan ve orkestrasının enstrümanlarının donması da ünlü sanatçıyı -30 derecede hayranlarıyla buluşmaktan alıkoyamadı. Yaşanan aksaklıklara rağmen sahnedeki yerini alan şarkıcı, tek mermi atılmadan donan 90 bin Sarıkamış şehidini unutmadı.
DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI
İsimsiz kahramanlar, sözleri Erdoğan Altınayak’a, müziği kendisine ait Soğanlı’da ‘Yastığın Taş’ isimli uzun hava ve ‘Hasretinle Yandı Gönlüm’ türküleriyle anıldı. Aralarında Kars valisi ve milletvekillerinin de bulunduğu 1000 kişiye duygu dolu anlar yaşatan Zara, “Kristal kar yapısıyla Alplerle yarışan tek kayak merkezi Kars Sarıkamış bizim gülen yüzümüz olmalı. Bu cennetin keşfedilmesi ve 90 bin şehidin ruhu için burada olmak eşsiz bir duygu” diye konuştu.

zar

Zara’ya kadın hayranlarının ilgisi büyük oldu.